Wiadomości z Świętochłowic

Handlował w Internecie podrobionymi okularami. 46-latek usłyszał łącznie 105 zarzutów

  • Dodano: 2023-05-16 06:15, aktualizacja: 2023-05-16 06:32

Śledczy z miejscowej komendy zwalczający przestępczość gospodarczą przedstawili mieszkańcowi Świętochłowic aż 105 zarzutów. 46-latek za pośrednictwem jednego z portali internetowych oferował do sprzedaży podrobione okulary jednej ze znanych firm.

Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia

Śledczy z Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach prowadzili dochodzenie w sprawie wprowadzenia do sprzedaży okularów przeciwsłonecznych oznaczonych podrobionym znakiem towarowym. Podjęte przez policjantów czynności doprowadziły ich do sprzedawcy. Okazał się nim 46-letni mieszkaniec Świętochłowic. Mężczyzna od kwietnia do czerwca 2021 roku na jednym z portali internetowych oferował do sprzedaży okulary sportowe jednej ze znanych marek z podrobionym znakiem towarowym. W ciągu roku 46-latek sprzedał ponad 200 par okularów. Przeciwko mężczyźnie został skierowany do sądu akt oskarżenia.

46-latek usłyszał łącznie 105 zarzutów wprowadzenia do obrotu podrobionego towaru. Za popełnione przestępstwa z ustawy o prawie własności przemysłowej grozi mu do 5 lat więzienia.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Że świon

    Ja bym proponował ekskomunikę w kościele to by była kara a 5lat posiedzi wyjdzie bardziej na umiany

  • Dowcipny

    Okazało się że były przeciwksiężycowe

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również