Wiadomości z Świętochłowic

Podsumowanie świątecznego weekendu na śląskich drogach

  • Dodano: 2021-12-28 05:30, aktualizacja: 2021-12-28 05:48

Jak co roku nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci ruchu drogowego, wspierani przez policjantów innych pionów i służb.

W trakcie świątecznego weekendu odnotowali 5 wypadków, w których rannych zostało 5 osób oraz 339 kolizji. Pomimo licznych apeli o trzeźwość za kierownicą, stróże prawa zatrzymali 48 nietrzeźwych kierujących. Policjanci zabezpieczali też tzw. Motopasterki w regionie. Niestety nie wszyscy uczestnicy zrozumieli ideę tych świątecznych spotkań dla zmotoryzowanych...

Święta Bożego Narodzenia, to czas wytężonej pracy policjantów, zwłaszcza ruchu drogowego

Mundurowi sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością, kontrolowali także ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz to, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. W trakcie minionego weekendu na drogach naszego województwa doszło do 5 wypadków, w których rannych zostało 5 osób. Odnotowaliśmy także 339 kolizji. Stróże prawa zatrzymali też 48 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci zabezpieczali też organizowane w regionie „Motopasterki”. Niestety nie wszyscy uczestnicy rozumieją ideę tych świątecznych spotkań dla zmotoryzowanych. Mundurowi przeprowadzili 195 kontroli, odnotowując 78 wykroczeń, zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych oraz 2 kierujących w stanie nietrzeźwości.

Google NewsSubskrybuj Swiony.pl z Google News

Komentarze (1)    dodaj »

  • Mstr.Mydło

    No i co takiego że zatrzymali 48 nietrzeźwych kierowców jak ich było 1448 pijanych z czego 440 bez uprawnień i 200 na zakazie sądowymi i 100 pod wpływem narkotyków - brawo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również