Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Policja apeluje o spokój i rozwagę w związku z morderstwem Łukasza Porwolika

 • Dodano: 2019-08-20 10:30

Tragiczna śmierć Łukasza Porwolika wstrząsnęła mieszkańcami Świętochłowic, którzy kilka dni temu zebrali się niedaleko domniemanego miejsca zbrodni, aby uczcić jego pamięć. Policja ujęła trzy podejrzane osoby, które prawdopodobnie są zamieszane w zabójstwo 35-letniego mieszkańca Chorzowa. Na jutro jest również zaplanowany marsz ku pamięci ofiary - policja przy tej okazji apeluje o spokój i rozwagę.

Policja apeluje, aby tragiczna sytuacja nie stałą się powodem do zakłócenia porządku

Prosimy o zachowanie spokoju, o rozsądek oraz szacunek dla zmarłego. Apelujemy o to, aby emocje nie spowodowały, że ta tragiczna sytuacja stanie się powodem do zakłócania porządku oraz naruszenia poczucia bezpieczeństwa pozostałych mieszkańców Chropaczowa. Licząc na Państwa zrozumienie, przypominamy, że Policja zatrzymała domniemanych sprawców. Decyzją sądu, na wniosek śledczych i prokuratury, wszyscy zatrzymani trafili do aresztu. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Chorzowie. Czynności w sprawie trwają - apelują świętochłowiccy policjanci.

Po wspomnianym wcześniej zgromadzeniu na miejscu pozostały między innymi znicze, które zostały następnego dnia uprzątnięte przez służby miejskie.

Przypominamy również, że rodzina jednego z zatrzymanych tj. 40-letniego mieszkańca Świętochłowic nie odpowiada za jego czyny, dlatego ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców wspomnianej dzielnicy, a w szczególnie na dobro najmłodszych mieszkańców miasta jeszcze raz apelujemy o rozsądek osób grupujących się w rejonie ulicy Górnej, zważywszy na przepisy prawa zgodne z Ustawą z dnia 24 lipca 2015 roku Prawo o zgromadzeniach. Apelujemy o zachowanie spokoju i nienawoływanie do agresji oraz nieużywanie głośno słów nieprzyzwoitych, co może wyczerpywać znamiona przestępstw lub wykroczeń. Pamiętajmy, że takie zachowanie wpływa również negatywnie na wizerunek miasta - dodaje świętochłowicka policja.

Zobacz także

Komentarze (15)    dodaj komentarz »

 • AntyK

  Wystarczy poszukać w archiwum- w 2015 roku zmarł 47-letni wolontariusz CKŚu, który wcześniej został pobity za zwrócenie uwagi 3 osobom niszczącym mienie na Lipinach. Ile było marszów wówczas w sprawie w 100% niewinnej ofiary, która jakby nie było poświęciła życie, bo nie godziła się na wandalizm?

 • Realista

  Stare przysłowie.Z jakimi ludźmi się zadajesz to takim się staniesz ...napewno.wiedział co są warci po co z nimi się zadawał..Tak konczą sie interesy z takimi gansterami ...co innego by było jak by ich nie znał a by trafił do warsztatu przypadkowo...a nie sprzedać samochód takim ludziom

 • Jola

  czy ktoś złożył odpowiednie dokumenty o organizacji tego marszu ?

 • Szu

  Nie rozumię o co chodzi i jaki cel ma ta rozruba.mordercy aresztowani i co ci prowodyrzy jeszcze chcą?Co?świętym chcą obwołać tego gangstera?

 • Robertt

  Mało kto tu chyba zdaje sobie sprawę, że ujęcie potencjalnych morderców to tylko połowa sukcesu. Nikt nie mówi o cichym pozwoleniu służb ścigania na działalność takiej dilerki. Układy, układy i jeszcze raz układy. Nie lubię Dawida ale ten list do Ziobry to mocne uderzenie w ten światek. Moze narobic smrodu. Aż boję się pisać.

 • Bejbi

  Sam jesteś idioto gangsterem! Łukasz nie jest żadnym gangsterem! To wyjątkowo dobry człowiek zawsze uśmiechnięty pomocny! A skoro jesteś taki mądry żeby pisać takie rzeczy to stan mi prosto w twarz!

 • Zapytowujacy sie

  Czy to jest apel do kostempskiego awanturnik politycznego?

 • Jorg

  Niech policja zaapeluje do organizatora marszu.

 • Anonim

  Rączka rączkę myje. Naprawili fury Policji i teraz jest ich wdzięczność.

 • co za ludzie..

  a jak jakiś lekarz do którego chodzą policjanci coś przeskrobie to też ich wina..??weź się chłopie lecz a nie wypisuj prostackich postów..

 • podpis

  Ten warsztat samochodowy to byla dziupla. Jak policjanci kozystaja z warsztatu, ktory przerabial kradzione auta, w ktorym zawsze bylo kilka kilo amfy i czsami trup. I dziala tak od 25 lat to jest to mafia. Wypisz wymaluj.

 • abcd

  Wyszukaj w sieci:"Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar"

 • olo@

  Jak byscie wczesnie zrobili porzadek z tymi bandziorami to teraz apele nie byly by potrzebne

 • Kostek

  Chyciliby sie roboty.

 • mieszkaniec

  a Ty myślenia..to nie boli..o ile nie za późno..

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.