Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

W środę odbędzie się marsz ku pamięci śp. Łukasza Porwolika

 • Dodano: 2019-08-19 14:00, aktualizacja: 2019-08-19 16:15

W środę, 21 sierpnia, ulicami Świętochłowic przejdzie marsz ku pamięci śp. Łukasza Porwolika. Początek zaplanowano na godzinę 20.00 na placu gen. Aleksandra Zawadzkiego.

Uczestnicy marszu wyruszą z placu Generała Zawadzkiego, w okolicy pomnika Powstańca Śląskiego w Chropaczowie, a następnie przejdą ul. Łagiewnicką, Górną aż do budynku przy ulicy Górnej 21. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą zniczy lub świeczek. 

Wydarzenie organizuje Dawid Kostempski, był prezydent Świętochłowic.

Przypomnijmy, że 35-letni chorzowianin został brutalnie zamordowany. Ostatni raz widziano go 3 sierpnia w Świętochłowicach, w rejonie ulicy Górnej 21. Jak się okazało, został zastrzelony, a bandyci w celu zatarcia śladów zbrodni spalili jego ciało. Policja zatrzymała trzy osoby związane z tą sprawą. Dwóch mężczyzn i kobietę oskarżono o zabójstwo. Przy zatrzymanych oraz w trakcie przeszukań mundurowi znaleźli broń palną, granat ręczny, środki służące do wytwarzania materiałów wybuchowych i duże ilości narkotyków. Podejrzani trafili do aresztu.

Zobacz także

Komentarze (135)    dodaj komentarz »

 • Ala

  Trochę ciszej nad tą trumną. Dajcie spokój zmarłemu. Odkupil swoje winy zanim zmarł zastrzelony.

 • Istia

  Tak, tak, Łukasz był święty i w ogóle nic go nie łączyło że światem przestępczym. Jego pizzeria zupełnie przez przypadek została zdemolowana , jego samochody też przypadkiem zniszczone. Ludzie, litości. Ja rozumiem, że stała się rzecz, jaka stać się nie powinna, ktoś stracił życie, ale skoro wywlekacie rzekome powiązania zatrzymanych z policja, to bądźcie na tyle szczerzy żeby przyznać jakie Łukasz prowadził życie - na granicy. Bardzo współczuję jego ojcu, i tylko jemu bo reszta odstawia szopkę roku. Lansowanie się przy zniczach, co kto postawił, ile kto dał świeczek czy podgrzewaczy, brak słów... Ale tak to jest w kregach ludzi, którzy na co dzień nie mają nic do roboty i jak się wydarzy coś wielkiego to dawaj

 • Marcel

  Ci wszyscy ludzie są przypadkowi? Gapie? Widzę znasz konkretne historie ile to będzie 15 lat do tylu? Życzeniu żebyś chociaż w 30% był taki jak on i żebyś miał przynajmniej 10% znajomych jak on, zamordowany został człowiek na którego można było liczyć, dobry kolega, wesoły i pomocny, ja dlatego tam chodzę nie zasłużył na taka smierć.

 • Misia

  Tak, a ile dałeś na zrzutkę, gdy go szukali? Tylu znajomych i ledwo zebrano 4 tys. Kpina.

 • Istia

  Pewnie nie są przypadkowi i wiem że był lubiany, ale szopka że zniczami pod domem jest przegięciem. Krzyki o spaleniu "budy" to groźby. Nie macie pojęcia kto jest zamieszany w sprawę a sądzicie wszystkich, którzy tam mieszkają.

 • ola

  jak masz takie info, to do prokuratury sie zglos a nie pluj sie tu anonimowo

 • Sad

  Plujesz się ty o tobie podobni.

 • Ala

  Dzisiaj został wydany Europejski Nakaz Aresztowania Magdaleny Kralka.Szuka jej Interpol czerwoną notą. Poszukiwana kierowała gangiem kiboli Cracowii.Czy PanRutkowski przypadkiem nie mówił o kibolach z Krakowa? Może się myle.

 • podpis

  To jest lokalna mafia. Lokalne ukady z psami. To nie ma z kibolami nic wspolnego. Nikt z nich nie byl kibolem.

 • krist

  komu są potrzebne takie marsze ?ktoś chce głosy zebrać na wybory? iść do kościoła sie pomodlić za zmarłego i wystarczy

 • Jeremy

  Delfin to polityczno/społeczna kanalia ten człowiek to szczyt głupoty i znowu chodzi i zbiera jakieś podpisy

 • mix

  ja podpisalem bo wiem co ten facet jest wart !

 • Świony

  Będzie dużo ludzi podejżewam jakieś 200 tyś :-)a tak naprawdę większość z ciekawości a P Kostępski lepiej jak by zajął się bezpieczeństwem w mieście bo latają z maczetami a nie marszem po za tym niech zacznie od świetochłowickiej policji bo jak by ich wcześniej pozamykali to nie było by tematu i nie wierzę w to że nic nie wiedzieli ludzie nie pracujący bujają się autami za co dobra ten pracował od dwóch lat w Niemczech mam znajomych co tam pracują lata nie ma takiej obcji aby wozić się furami blisko 100tyś zł wartymi zasłużył na takie zakończenie kondolencje dla ojca

 • [*]

  Jesteś najzwyczajniej na świecie kretynem, obojętnie co by nie mówić o tym zabitym człowieku to nie on odebrał życie dla pieniędzy.

 • Jorg

  Najdłuższe zdanie świata a i tak nie kończy się kropka. No szacun Swiony.

 • Wkurzona

  A dlaczego kostepski ma się zająć bezpieczeństwem jak nie on jest ptezydentem

 • gośc

  Nie znałam żadnego z zatrzymanych,pana Łukasza jedynie z widzenia,jednak sprawa ta bardzo mnie ciekawi i śledzę wydarzenia od dnia ogłoszenia zaginięcia pana Łukasza.Czytam również na Facebooku komentarze znajomych i chce napisać jako obserwator ze zrobiło się tam istne targowisko lub cyrk. Przede wszystkim poziom kultury słownej pozostawia wiele do zyczenia.Te wszystkie wyzwiska,oskarżenia,przekleństwa piszą osoby które rzekomo ukonczyły szkoły wyższe a w komentarzach bieda umysłowa,buractwo, prostactwo.I całe szczęście że- jak to powiedział -pan Henryk nie ma dostępu do internetu.Bo jest on w tym momencie najbardziej pokrzywdzoną osobą.Stracił dwie ukochane osoby w tak krótkim czasie wielka tragedia.Syn jakiby nie byl to jednak jego dziecko.Trzecią tragedią bedzie jesli tak jak piszą w komentarzach swiatło dzienne ujrzy ta ciamniejsza strona zamordowanego.Jeszcze o ile taka była.Jak można wywlekać np. informacje na temat dzieci ?Czy to ma związek ze sprawą.Dobrze się stanie, jeśli wszystko zostanie wyjaśnione ale tym zajmuje się już Policja i Prokuratura a tu większość nadaje się na śledczych a ich dowody to tylko domysły.

 • Piotr

  Ale sie rozczulacie jednego bandyty mniej nikt nie wspomina ile ludzkich tragedii był przyczyną /śmierci. Zalman. Konfliktow rodzinnych. Zabójstw. Samobojstw/ przez swoją dilerke narkotykówa żadnego wspolczucia

 • [*]

  Debil, rzeczywiście po marszu widać tych wszystkich skrzywdzonych, nie znałeś człowieka idioto.

 • Śniony

  Racja podejrzewam że będzie 200tyś ludzi

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.