Wiadomości z Świętochłowic

Policjanci pomogli bezdomnemu który był wychłodzony i miał wyraźne problemy z poruszaniem

  • Dodano: 2021-02-19 06:15, aktualizacja: 2021-02-19 06:28

Policjanci ze świętochłowickiej komendy podjęli interwencję wobec 50-letniego mężczyzny, który był wychłodzony i miał wyraźne problemy z poruszaniem się.

Mundurowi bez wahania udzielili mu pomocy

Okres zimowy to czas, kiedy policjanci podczas patroli zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Każdego roku monitorujemy sytuację tych osób, sami oferujemy pomoc każdemu, kto jej potrzebuje-odnajdując takie osoby, zawsze proponujemy przewiezienie ich do ośrodków, gdzie mogą się ogrzać, zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach.

W minioną środę około godziny 21:00, podczas patrolu dzielnicy Piaśniki, przy jednym ze świętochłowickich centrów handlowych stróże prawa zauważyli mężczyznę.

50-latek był wyraźnie wychłodzony i miał problemy z poruszaniem się

Ponadto ubrany był w odzież, całkowicie nieadekwatną do panującej temperatury. Podczas rozmowy z mundurowymi, mężczyzna oświadczył, że nie ma żadnej rodziny i jest osobą bezdomną-od dłuższego czasu przebywa w pustostanach. Policjanci bez wahania wyciągnęli do niego pomocną dłoń i zaproponowali mu ośrodek dla osób bezdomnych, gdzie będzie miał ciepło, fachową opiekę i gorący posiłek. Mężczyzna przyjął oferowaną pomoc. Funkcjonariusze w trosce o życie i zdrowie mężczyzny zapewnili mu komfort termiczny przewożąc go do ogrzewalni znajdującej się na terenie miasta.


Pamiętajmy-na wychłodzenie organizmu szczególnie narażeni są bezdomni, a także osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Pod numer 112 zadzwonić może każdy, kto zna miejsce przebywania osób bezdomnych. Wystarczy tylko jeden telefon, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie. 


Nie zapominajmy również o aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, tu każdy może podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego otoczeniu. Jest to również narzędzie, dzięki któremu możemy pomóc osobom bezdomnym, wymagającym pomocy, szczególnie w okresie zimowym. Jedno kliknięcie kategorię „osoba bezdomna wymagająca pomocy” - da sygnał policjantom do działania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.