Wiadomości z Świętochłowic

Policjanci szkolili strażaków w Świętochłowicach

  • Dodano: 2024-03-25 09:30

Policjanci z miejscowej drogówki przeprowadzili trzydniowe szkolenie dla świętochłowickich strażaków. Kierowanie ruchem, bezpieczeństwo na miejscu wypadków i kolizji, wybrane wykroczenia zarówno drogowe oraz przypomnienie przepisów dotyczących kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Spotkanie odbyło się w siedzibie Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach.

Policjanci szkolili strażaków

Trzydniowe szkolenie odbywało w budynku Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach. Strażacy mieli okazję posłuchać wskazówek policjantów, którzy na co dzień służą w drogówce oraz zajmują się wykroczeniami drogowymi i nie tylko.

- Zajęcia przeprowadził aspirant Mariusz Ciszczoń, któremu towarzyszyła starszy posterunkowy Paulina Dymowska. Mundurowi przedstawili słuchaczom podstawy prawne dotyczące kierowania ruchem i wyjaśnili elementarne reguły oraz wypracowane podczas swoich codziennych służb prawidłowe nawyki przy tego rodzaju czynnościach. Aspirant Ciszczoń przypomniał strażakom przepisy dotyczące kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Głównym celem doskonalenia zawodowego było przygotowanie do profesjonalnego zabezpieczania wypadków, kolizji i różnego rodzaju innych zdarzeń, w których uczestniczą strażacy, a także zacieśnienie więzi pomiędzy służbami współpracującymi ze sobą na co dzień - czytamy na stronie KMP Świętochłowice.

W trakcie spotkania strażacy podzielili się wiedzą o zagrożeniach mogących występować w domu. Zagrożenia te zaprezentowali na mobilnym symulatorze zagrożeń.

Policjanci szkolili strażaków

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również