Wiadomości z Świętochłowic

Policjanci z Świętochłowic rozpoczęli cykl spotkań w ramach akcji "Bezpieczne Ferie"

  • Dodano: 2019-02-01 09:15

W Szkole Podstawowej nr 3 w Świętochłowicach odbyło się spotkanie profilaktyczne dla uczniów wszystkich klas na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych.

O czym policjanci rozmawiają z dziećmi?

Wśród poruszanych tematów pojawiły się nie tylko te, które dotyczą samego zimowego szaleństwa, bowiem przypomniano także m.in. o zagrożeniach w sieci czy narkotykach i dopalaczach.

Ferie zimowe już za kilka dni, dlatego zespół policyjnych profilaktyków wraz z dzielnicowymi zaplanował serię spotkań dla uczniów wszystkich klas podstawowych w naszym mieście. Tematyką przewodnią spotkań jest przede wszystkim bezpieczeństwo podczas zimowego szaleństwa. Ci którzy udają się na narty lub deskę snowboardową otrzymali kilka porad dotyczących zachowania na stoku oraz co zrobić w sytuacji kryzysowej np. podczas utknięcia w zaspie. Dla tych którzy w mieście pozostają przygotowano krótki poradnik o tzw. dzikich lodowiskach. W ramach akcji „Bezpieczna woda”, policjanci przypomnieli, że wchodzenie na lód powstały na pokrywie akwenów, wiąże się z ogromnym niebezpieczeństwem. Musimy pamiętać, że szybkie i częste zmiany temperatury wpływają na grubość i wytrzymałość pokrywy lodowej, co może skończyć się dla nas wpadnięciem do wody. Niska temperatura zewnętrzna plus woda w okolicach 0 stopni Celsjusza, a także czynniki takie jak stan dna danego zbiornika wodnego, to bardzo duże ryzyko dla naszego zdrowia i życia. Nieodłącznym elementem rozmowy na temat podobnych zagrożeń jest przygotowanie uczniów w kwestii praktycznej. O tym, że w żaden sposób nie wolno wchodzić na lód, będąc świadkiem wpadnięcia osoby do wody apelowali policjanci. Na koniec spotkania policjanci zachęcali  do uczestnictwa w konkursie fotograficzno-plastycznym w ramach akcji ''Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku".

SP nr 3 w Świętochłowicach - Bezpieczne ferie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również