Wiadomości z Świętochłowic

Policjantki poprzez zabawę uświadamiały najmłodszym różne zagrożenia

  • Dodano: 2021-11-29 05:15, aktualizacja: 2021-11-29 05:30

Świętochłowickie policjantki odwiedziły najmłodszych mieszkańców miasta w jednym z miejscowych przedszkoli.

Wszystko za sprawą kampanii społecznej o nazwie „Mamo! Tato! Tutaj Jestem”. Jej celem jest m.in. informowanie dzieci o zagrożeniach związanych z zagubieniem się w miejscach, gdzie przebywa duża ilość osób.

Poprzez zabawę mundurowe przypomniały maluchom zasady bezpieczeństwa oraz uświadamiały ich o różnych zagrożeniach.

Na koniec przedszkolaki otrzymały książeczki bezpieczeństwa oraz policyjne odblaski

Policjantki z zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej miejscowej komendy gościły w jednym z przedszkoli na terenie miasta. Choć głównym tematem spotkania było promowanie kampanii edukacyjnej „Mamo! Tato! Tutaj jestem!” zainicjowanej przez Śląską Policję, dzieci miały okazję przypomnieć sobie także zasady bezpieczeństwa. Celem wspomnianej kampanii jest między innymi przeciwdziałanie zaginięciom najmłodszych obywateli naszego społeczeństwa.

Świętochłowiccy policjanci wychodzą z założenia, że edukacja najmłodszych to najlepszy sposób, by chronić dzieci przed wszelkimi zagrożeniami. Dlatego podczas dzisiejszego spotkania policjantki szczególną uwagę zwróciły na niebezpieczeństwa czyhające na nich w otoczeniu między innymi w miejscach zatłoczonych takich jak galerie handlowe. Szczególnie teraz w okresie przedświątecznym, który wiąże się ze wzmożonymi zakupami, wielu rodziców zdecyduje się na zabranie ze sobą do sklepu swoich pociech. Aby przedszkolaki wiedziały jak się zachować w przypadku zagubienia, jeśli już dojdzie do takiej sytuacji, policyjna profilaktyk przekazała najmłodszym cenne rady. Wspólna zabawa połączona z edukacją, z pewnością przyczyniła się do podniesienia poziomu świadomości dzieci. Choć głównym tematem były założenia wspomnianej kampanii, to policjantki nie zapomniały o innych ważnych aspektach wpływających na bezpieczeństwo małych mieszkańców miasta. Przy okazji tego spotkania, dzięki wykorzystaniu miasteczka ruchu drogowego mundurowe pokazały maluchom jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz przypomniały jak ważne są odblaski, a także znajomość uniwersalnego europejskiego numeru alarmowego 112. Mali słuchacze chętnie uczestniczyli w spotkaniu oraz „popisywały się” dotychczas zdobytą wiedzą, pokazując, w jaki sposób prawidłowo przechodzi się przez jezdnię. Na przedszkolaków czekała niespodzianka w postaci książeczki bezpieczeństwa oraz policyjnych odblasków. Na koniec maluchy miały okazję wejść do radiowozu i włączyć jego sygnały świetlno-dźwiękowe.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również