Wiadomości z Świętochłowic

Półkolonie w świętochłowickich szkołach

  • Dodano: 2021-01-13 06:15, aktualizacja: 2021-01-13 06:28

Trwają ferie zimowe, a w niektórych szkołach rozpoczęły się półkolonie. Dzieciaki mają możliwość spędzenia ciekawie i twórczo czasu, o czym przekonał się dziś prezydent Świętochłowic Daniel Beger, wizytujący półkolonię w Szkole Podstawowej nr 5.


Półkolonie zorganizowane zostały wedle wytycznych sanitarnych Kuratorium Oświaty. Po wielu tygodniach zdalnego nauczania możliwość powrotu do szkoły stała się dla uczniów nie lada gratką. Mogą spędzić czas ferii z rówieśnikami, nie nudząc się, a zdobywając nowe umiejętności.

Tak jest choćby w SP 5 Świętochłowicach, która na czas trwania półkolonii została nazwana „Szkołą Magii i Przygód”. W programie inspirowanym przygodami Harrego Pottera znalazły się m.in. pokaz ptaków drapieżnych, doświadczenia z ciekłym azotem czy gra terenowa. Nie zabrakło warsztatach technicznych, sportowych, muzycznych i plastycznych.

W tych ostatnich zajęciach udział okazję miał wziąć prezydent miasta Daniel Beger, który we wtorek 12 stycznia odwiedził półkolonię w „piątce”. W jednej grupie wykonał obrazek czarodzieja, w drugiej czarodziejską różdżkę, którą zabrał na pamiątkę do Urzędu Miejskiego.

Także w Szkole Podstawowej nr 2 zorganizowano półkolonię dla uczniów ze Świętochłowic.

Komentarze (2)    dodaj »

  • tom81

    sam na te półkolonie by się nadał, nauczyłby się może co to jest wspólne działanie

  • Bajbus

    Wyjąłeś mi to spod klawiatury. Kolo zachłystuje się samym sobą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również