Wiadomości z Świętochłowic

Półkolonie w Szkole Podstawowej nr 2 dobiegły końca. Nie było czasu na nudę!

  • Dodano: 2021-01-18 13:30, aktualizacja: 2021-05-07 11:23

Ferie zimowe dobiegły końca. W świętochłowickiej Szkole Podstawowej nr 2, w ich drugim tygodniu, zorganizowano półkolonie dla najmłodszych uczniów. Przez pięć dni ponad trzydziestoosobowa grupa dzieci bawiła się i uczyła. 

- Cieszę się, że pomimo pandemii udało się zorganizować bardzo ciekawe i atrakcyjne zajęcia dla naszych dzieci – mówił dyrektor SP 2, Marek Reich. - Miło było patrzeć na ich uśmiechnięte i zadowolone buzie, widać było, że ten tydzień był dla nich zdecydowanie za krótki! – podsumował pan dyrektor.

Nie było czasu na nudę, dla półkolonistów zorganizowano szereg warsztatów. Najmłodsi wykonali prace techniką decoupage, szyli breloczki i grali na bębnach. Nie zabrakło gier i zabaw ruchowych w sali gimnastycznej. 

Odbyły się także profilaktyczne warsztaty z przedstawicielami m.in. Policji, Państwowej Straży Pożarnej i WOPR-u, podczas których uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Najmłodszych odwiedził także Prezydent Miasta Świętochłowice - Daniel Beger

- Wczoraj plastycznie, dzisiaj muzycznie. Na półkoloniach zorganizowanych w Świętochłowicach nudów nie ma! Dziś odwiedziłem ich uczestników w Szkole Podstawowej nr 2 w Świętochłowicach. Zorganizowano tam zajęcia dla trzech grup, a co najważniejsze, wszyscy zadowoleni! Wśród naprawdę wielu atrakcji m.in.: wizyta w ZOO, klub filmowy, zajęcia sportowe, warsztaty z animatorami, a także ciekawe spotkania ze strażakiem, ratownikiem WOPR czy policjantką. Nie ukrywam, że dzieciakom zająłem tylko chwilę, by nie opóźniać im wyjścia na boisko, na upragnione zabawy na śniegu - napisał w ubiegłą środę prezydent Beger.

Także aura okazała się łaskawa, spadł bowiem śnieg. Szaleństwom w białym puchu na boisku szkolnym nie było końca, dzieci urządziły prawdziwą bitwę na śnieżki i budowały bałwany. Największą atrakcją była jednak wycieczka do chorzowskiego ZOO. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również