Wiadomości z Świętochłowic

Półkolonie w Szkole Podstawowej nr 2 dobiegły końca. Nie było czasu na nudę!

  • Dodano: 2021-01-18 13:30, aktualizacja: 2021-05-07 11:23

Ferie zimowe dobiegły końca. W świętochłowickiej Szkole Podstawowej nr 2, w ich drugim tygodniu, zorganizowano półkolonie dla najmłodszych uczniów. Przez pięć dni ponad trzydziestoosobowa grupa dzieci bawiła się i uczyła. 

- Cieszę się, że pomimo pandemii udało się zorganizować bardzo ciekawe i atrakcyjne zajęcia dla naszych dzieci – mówił dyrektor SP 2, Marek Reich. - Miło było patrzeć na ich uśmiechnięte i zadowolone buzie, widać było, że ten tydzień był dla nich zdecydowanie za krótki! – podsumował pan dyrektor.

Nie było czasu na nudę, dla półkolonistów zorganizowano szereg warsztatów. Najmłodsi wykonali prace techniką decoupage, szyli breloczki i grali na bębnach. Nie zabrakło gier i zabaw ruchowych w sali gimnastycznej. 

Odbyły się także profilaktyczne warsztaty z przedstawicielami m.in. Policji, Państwowej Straży Pożarnej i WOPR-u, podczas których uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Najmłodszych odwiedził także Prezydent Miasta Świętochłowice - Daniel Beger

- Wczoraj plastycznie, dzisiaj muzycznie. Na półkoloniach zorganizowanych w Świętochłowicach nudów nie ma! Dziś odwiedziłem ich uczestników w Szkole Podstawowej nr 2 w Świętochłowicach. Zorganizowano tam zajęcia dla trzech grup, a co najważniejsze, wszyscy zadowoleni! Wśród naprawdę wielu atrakcji m.in.: wizyta w ZOO, klub filmowy, zajęcia sportowe, warsztaty z animatorami, a także ciekawe spotkania ze strażakiem, ratownikiem WOPR czy policjantką. Nie ukrywam, że dzieciakom zająłem tylko chwilę, by nie opóźniać im wyjścia na boisko, na upragnione zabawy na śniegu - napisał w ubiegłą środę prezydent Beger.

Także aura okazała się łaskawa, spadł bowiem śnieg. Szaleństwom w białym puchu na boisku szkolnym nie było końca, dzieci urządziły prawdziwą bitwę na śnieżki i budowały bałwany. Największą atrakcją była jednak wycieczka do chorzowskiego ZOO. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.