Wiadomości z Świętochłowic

Pomagali w organizacji Olimpiady dla Osób Niepełnosprawnych

  • Dodano: 2018-06-14 11:30

We wtorek, 12 czerwca, uczniowie z klas gimnazjalnych współorganizowali VI Letnią Olimpiadę dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie pod hasłem „Ruch to zdrowie”. Na hali  sportowej przy ul. Dąbrowskiego w Chorzowie zgromadziły się reprezentacje placówek zajmujących się osobami z upośledzeniem intelektualnym, które rywalizowały między sobą o zwycięstwo.

W tej cyklicznej imprezie odbywającej się w Chorzowie młodzież z „ Kochanowskiego” towarzyszy zawodnikom od samego początku demonstrując poszczególne ćwiczenia oraz asekurując przy ich wykonaniu.

Podczas olimpiady dominowały konkurencje o charakterze biegowym wymagające współpracy w drużynie oraz wymuszające opracowywanie odpowiedniej taktyki i strategii działania.

Olimpiada potwierdziła, iż wspólne działania młodzieży szkolnej i niepełnosprawnej mają głęboki sens. Wpłynęła na lepsze zrozumienie i poznanie siebie nawzajem, a także wychowanie młodego pokolenia w duchu poszanowania drugiego człowieka, niezależnie od jego wyglądu i zdolności.

Pomagali w organizacji Olimpiady dla Osób Niepełnosprawnych

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również