Wiadomości z Świętochłowic

Pomóżmy Bartkowi lepiej funkcjonować!

  • Dodano: 2024-05-21 14:00

Bartek, 19-letni mieszkaniec Świętochłowic, choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Od małego musiał mierzyć się z wieloma przeciwnościami losu. Uruchomiono zbiórkę na siepomaga.pl, aby wesprzeć jego rehabilitację.

Niezdolny do samodzielnej egzystencji

Tuż po narodzinach Bartka, lekarze rozpoczęli walkę o jego życie. Konieczne było przeprowadzenie tracheostomii oraz implantacji zastawki komorowo-otrzewnowej. Niestety doszło do zakażenia okołoporodowego i zamartwicy, wskutek czego Bartek cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Jest całkowicie niezdolny do samodzielnej egzystencji.

- Bartek jest dzieckiem spokojnym, miewa jednak gorsze dni. U syna mowa nigdy się nie rozwinęła, dlatego nie jesteśmy w stanie się z nim skomunikować. Zazwyczaj pokazuje nam lub niewyraźnie mówi, a my staramy się odgadnąć, o co mu chodzi. – czytamy w opisie zbiórki.

Bartek w ciągu dnia przebywa w ośrodku na pobycie dziennym. Później rodzice zawożą go na fizjoterapię, uczęszczają z nim również do logopedy, okulisty i psychologa. Dzięki pomocy rodziców, Bartkowi udaje się wykonywać kroki. Zależy im na tym, że jeżeli to możliwe, aby syn poruszał się o własnych siłach, chcą go do tego motywować. Konieczna jest jednak codzienna rehabilitacja.

- Naszym marzeniem jest, by syn mógł pojechać na turnus rehabilitacyjny. W tej chwili nie jest to możliweŚ Niestety, ze względu na odlegle terminy, wiele wizyt u specjalistów musimy opłacać sami – mówią rodzice Bartka.

Z całego serca proszą o wsparcie, aby ich dziecko mogło lepiej funkcjonować. W tym celu założyli zbiórkę na siepomaga.pl. Jeżeli chcesz wesprzeć chłopca, wystarczy kliknąć poniższy baner i wpłacić dowolną kwotę!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również