Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Poszukiwany mężczyzna strzelał do świętochłowickich policjantów

  • Dodano: 2019-02-22 08:15, aktualizacja: 2019-02-22 08:27

Świętochłowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził, a następnie strzelał z gazowego pistoletu śrutowego do mundurowych.

Wszystko rozegrało się w mieszkaniu i na klatce schodowej jednej z kamienic

Dzięki natychmiastowej reakcji i zachowaniu zimnej krwi przez interweniujących policjantów, agresywny 40-latek został obezwładniony bez użycia przez nich służbowej broni palnej. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany. Trafił już do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące. Grozi mu 10 lat więzienia.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który w jednym z miejskich urzędów miał poruszać się z bronią i straszyć nią pracowników. Dzięki szybkim ustaleniom już następnego dnia mundurowi stanęli przed drzwiami mieszkania, w którym zamieszkiwał. Okazało się, że mieszkaniec Świętochłowic przygotował się na wizytę policji i zabarykadował się w mieszkaniu. Przy wsparciu straży pożarnej wyważono drzwi, jednak wtedy mężczyzna wyciągnął pistolet i zaczął ostrzeliwać interweniujących funkcjonariuszy. Dzięki błyskawicznej reakcji oraz opanowaniu świętochłowickich policjantów nie użyto służbowej broni palnej.

Mężczyznę obezwładniono i zatrzymano

Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Świętochłowic, który był poszukiwany. Znaleziono przy nim nóż oraz gazowy pistolet śrutowy. Ponadto w mieszkaniu odnaleziono metalową amunicję, z której strzelał zatrzymany. Przedmioty zabezpieczono jako dowód w sprawie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych oraz wywierania groźbą wpływu na czynności urzędowe. Sąd Rejonowy w Chorzowie na wniosek prokuratury zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. O dalszym losie 40-latka zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Jaś

    Szanowna Pani redaktor! Zachęcam do zapoznania się z ustawą o broni i amunicji i stosowanie obowiązującej terminologii.

  • Xxx

    Niech gnije w wiezieniu

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.