Wiadomości z Świętochłowic

Potrącenie pieszej na przejściu dla pieszych. Świętochłowicka drogówka apeluje o rozwagę

  • Dodano: 2021-04-21 06:30, aktualizacja: 2021-04-21 06:39

Piesi, rowerzyści i motorowerzyści to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Są oni najbardziej narażeni na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych. Świętochłowicka drogówka apeluje o rozwagę oraz zachowanie szczególnej ostrożności przez kierowców, gdy zbliżają się do takich miejsc jak przejścia dla pieszych czy przejazdy rowerowe. Niestety tej uwagi zabrakło wczoraj 68-latce, która na oznakowanym przejściu dla pieszych potraciła seniorkę.

W Świętochłowicach na ulicy Kubiny doszło do potrącenia pieszej

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca fiatem 68-latka nie ustąpiła pierwszeństwa 71-letniej pieszej, która znajdował się na oznakowanym przejściu. Mundurowi zatrzymali kierującej prawo jazdy. Poszkodowana została przewieziona przez załogę pogotowania ratunkowego do szpitala na dalsze badania. Czynności w tej sprawie prowadzi świętochłowicka komenda.

Drogówka apeluje do uczestników ruchu drogowego o rozwagę oraz zachowanie ostrożności!

Wiosna to pora roku, w której aura bywa zmienna. Opady deszczu nie należą do rzadkości i potrafią przeplatać się w ciągu dnia na zmianę ze słoneczną aurą. Przez to warunki na drodze są bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Mokra jezdnia wpływa na wydłużenie drogi hamowania pojazdu, dlatego jedyną słuszną wskazówką jest dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Śliska nawierzchnia to tylko jeden z czynników, który znacząco przekłada się na stan bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Do wspomnianego niebezpiecznego zdarzenia, tak jak i wielu innych nie musiałoby dojść, gdyby kierowcy pamiętali o zachowaniu szczególnej ostrożności. Dlatego tak ważne jest zachowanie przez kierowców tej zasady, bowiem piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Są oni najbardziej narażeni na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych.

Szczególny apel kierujemy również do pieszych, bowiem bardzo duży wpływ na swoje bezpieczeństwo mają oni sami. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni pamiętać, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Pieści powinni obserwować pojazdy, jeszcze przed przejściem przez jezdnię, jak również korzystać z elementów odblaskowych, poprawiających ich widoczność, o co po raz kolejny apelujemy.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Mieszkaniec

    Niech babcie przechodzące na katowickiej przy pustej drodze już drżą , teraz się zacznie :)))))

  • Apelowy

    Zamiast apelować i łapać kierowców co przekroczą prędkość o 10 w miejscu przy rondzie gdzie jest ładna droga dobra widoczność i brak zagrożenia weźcie się za pojazdy zaparkowane przed przejściami

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również