Wiadomości z Świętochłowic

Pożar pustostanu w Świętochłowicach. Ktoś zaprószył ogień

  • Dodano: 2023-08-04 18:30

Po raz kolejny Straż Pożarna w Świętochłowicach interweniowała przy ul. Kościelnej. Tym razem niezabezpieczony budynek został podpalony.

Podpalenie pustostanu w Świętochłowicach

W piątek (4 sierpnia) do dyżurnego PSP w Świętochłowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku przy ul. Kościelnej 26. Okazało się, że ktoś wtargnął do kamienicy i podpalił jedno z pomieszczeń. Na szczęście nikogo nie było w środku.

- W piątek o godzinie 16:48 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku przy ul. Kościelnej. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że jest to pustostan. Ktoś podpalił pomieszczenie w niezabezpieczonym budynku. Łącznie 14 osób przeszukało budynek, żadnych osób poszkodowanych nie znaleziono. W tej chwili pożar został już ugaszony, a na miejscu trwają działania porządkowe i sprawdzające. W interwencji brały udział cztery zastępy straży pożarnej. Pojawił się także zarządca budynku, któremu sprawa zostanie przekazana łącznie z zaleceniem zabezpieczenia miejsca zdarzenia – informuje Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach mł. bryg. Paweł Giendek.

Nieznany sprawca podpalił budynek przy ul. Kościelnej w Świętochłowicach

Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach będzie prowadziła dalsze działania w celu znalezienia sprawcy podpalenia. Na ten moment nie wiadomo kto mógł brać udział w zdarzeniu.

- Straż Pożarna już kilkukrotnie interweniowała przy tym budynku, gdyż jest to opuszczona kamienica, niezabezpieczona przed dostępem osób postronnych. Policja przejmie dalsze działania, w celu ustalenia kto jest sprawcą. – dodaje Paweł Giendek.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Świętochłowicki jabol

    Przepraszam najmocniej, czy to przypadkiem nie jest w sercu miasta, przy reprezentacyjnym deptaku, wizytówce Świętochłowic? Nie....to przecież obrazek z jakichś slumsów!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również