Wiadomości z Świętochłowic

Prace na ulicy Średniej nadal trwają. Mieszkańcy zostali bez ogrzewania

  • Dodano: 2021-10-19 08:45, aktualizacja: 2021-10-19 08:54

Mieszkańcy ulicy Średniej muszą się mierzyć z brakiem ogrzewania w coraz chłodniejsze dni i noce. Wszystko za sprawą podłączania kolejnych budynków do sieci ciepłowniczej firmy Tauron. Prezydent Daniel Beger zaproponował mieszkańcom czasowe rozwiązanie w postaci przenośnych grzejników.

Brak ogrzewania na ulicy Średniej

Już jakiś czas temu rozpoczęto proces podłączania budynków z dzielnicy Chropaczów do sieci ciepłowniczej firmy Tauron. Niestety, aura za oknem nie sprzyja tego rodzaju pracom – w mieszkaniach zrobiło się chłodno, a końca podłączania budynków nadal nie widać. Z takim problemem zmagają się mieszkańcy ulicy Średniej, gdzie obecnie trwają prace nad podłączeniem budynków do sieci ciepłowniczej. Niestety, termin realizacji tego etapu nieco się przedłużył, więc mieszkańcy muszą zmagać się z czasowym brakiem ogrzewania.

Rekompensata za chłód

Prezydent miasta, Daniel Beger, zapewnił, że mieszkańcy otrzymają rekompensatę w czynszu za poniesione koszty dodatkowego ogrzewania za okres przesunięcia terminów podłączenia budynków do sieci ciepłowiczej. Dodatkowo, mieszkańcy mogą wypożyczyć przenośne grzejniki, które można odbierać przy ul. Łagiewnickiej 20. Mają one tymczasowo zastąpić normalne ogrzewanie.

Kiedy prace zostaną zakończone?

To pytanie z pewnością zadają sobie mieszkańcy ulicy Średniej. Zgodnie z umową z Tauronem, budynki powinny zostać podłączone do 30 października. Wyjątek stanowią numery 7, 7A i 7B, w których prace mają zostać zakończone do 15 listopada. Mieszkańcy mają nadzieję, że prace zakończą się zgodnie z planem – robi się coraz chłodniej, a przenośny grzejnik może nie wystarczyć, aby ogrzać całe mieszkanie.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Mieszkaniec_sredniej

    Piszecie jakby cała ulica była podłączona a tak nie jest. Tylko niektóre klatki. To ja też chce dofinansowanie za to że nie podłączacie pozostałych mieszkańców z tej ulicy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również