Wiadomości z Świętochłowic

Prezydent Daniel Beger apeluje o pomoc dla 9-letniej Jagody Labus

 • Dodano: 2019-11-05 10:45

Prezydent Daniel Beger na swoim Facebook'u apeluje o pomoc dla małej mieszkanki Chorzowa. 9-letnia Jagoda potrzebuje 260 tys. złotych na operację kolan.

Wraz z kolejną niedzielą zachęcam do uczestnictwa w "charytatywnej niedzieli". Dziś proszę o wsparcie dla Jagody Labus z Chorzowa. Do końca grudnia trzeba zebrać 260 tys. zł na operację kolan Jagódki! Proszę o wsparcie, by spełniło się marzenie Jagódki o zdrowych nogach! - napisał prezydent Daniel Beger na swoim Facebooku.

Jagoda od dziecka prowadzi walkę. Z sobą samą i ograniczeniami, które spotyka na każdym kroku. Skrzywione, uszkodzone od urodzenia nogi uniemożliwiają jej ruszenie przed siebie, by realizować marzenia i żyć bez bólu.

Jagoda na co dzień porusza się w ortezach. Niestety sprawiają jej duży ból.

- Podziwiam ją, bo ortezy cisną, ocierają i ranią jej małe nóżki. W jej oczach widzę ten ból. Nie mówi tego, ale matka wie takie rzeczy. Widzę bój, który toczy sama ze sobą. Każdego dnia powrót ze szkoły oznacza dla niej ogromną ulgę, bo może w końcu zdjąć ortezy. Pozbywa się ciężkiego balastu, bo w ortezach chodzi jak na szczudłach. Bo to nic przyjemnego. W życiu mojego dziecka dominuje ból. Kiedy myśleliśmy, że mur budowany przez chorobę upadnie, pojawiło się wyzwanie, bo okazało się, że ortezy to za mało - mówi mama dziewczynki.

Aby ulżyć dziewczynce w bólu, rodzice postanowili skonsultować się z lekarzami z Paley Institute. Po dokładnych badaniach i dogłębnej analizie okazało się, że operacja jest możliwa i Jagoda w ciągu roku może zacząć chodzić samodzielnie. Rodzina potrzebuje jednak na ten cel 260 tys. zł.

Ona to wszystko słyszała, a ja nie mogę tego cofnąć. Czasem mnie o to pyta, kiedy odbędzie się zabieg, bo choć trochę się boi, to jednak czeka na to z niecierpliwością, niczym na najlepszy gwiazdkowy prezent. A jeśli środki się nie zbiorą? Co ja powiem? Że się nie uda? Choroba musi zmagać się codziennie i odwołana operacja to zbyt wiele jak na moje dziecko. Nie mogę pozwolić, żeby ona się załamała. Nie teraz, kiedy pokonała już tak długą drogę pełną żmudnej pracy. Każda droga ma swój koniec - nasza powinna zakończyć się na sali operacyjnej, gdzie nóżki Jagody zostaną naprawione, a my zaczniemy nowy etap - mówi mama Jagody.

Aby wesprzeć leczenie dziewczynki, wystarczy kliknąć TUTAJ i przekazać datek. Zbiórka trwa do 24 grudnia.

Prezydent Daniel Beger apeluje o pomoc dla 9-letniej Jagody Labus

Komentarze (15)    dodaj »

 • M.Labus

  Panie Prezydencie- cieszę się że Świętochłowice mają takiego bezinteresownego z wielkim sercem człowieka. Dziękujemy Panu bardzo- rodzice Jagódki

 • Cpk

  Dziecku pomóc, Begera olać bo nie zasługuje na uwagę

 • FD87

  Żenujące wykorzystywanie chorego dziecka. Wstyd Panie Beger!!!!

 • vovtyek81

  Beger a wstyd ?

 • Baczny obserwator

  Dziecku trzeba pomoc ale co do prawdziwych motywacji prezydenta mam bardzo duże wątpliwości

 • Ted

  Ja jemu nie ufam. Kłamstwa cały czas

 • Sikorsky

  Referendum

 • Jack

  Ludzie przekazujmy datek na bardzo szczytny cel, a ten jak zostanie osiągnięty to każdy darczyńca powinien mieć skromną satysfakcję, że zrobił dobry uczynek bo w przeciwieństwie do władzy te zostają na zawsze.

 • Robertt

  Och, drodzy oświeceni, wszystko wiedzący wyborcy Kałolicji i pochodnych. Pokażcie swa inteligencję i stancie ponad podziałami w tak ważnym apelu. Wiem, że oczekuje zbyt wiele. Czegoż można oczekiwać od takich zawziętych, zapartych, zawistnych, przekornych ludzisk jak wy. Grunt żeby dowalić Begerowi. Pamiętajcie. Nie każdy może być tak cudaczny jak delfin.

 • Yeti

  Ja w jego intencje nie wierze, ten człowiek bardzo dużo złego zrobił

 • vovtek81

  Panie bejger, pańskim apelem mnie pan zniechęcił.

 • Zniesmaczony

  Beger zaliczył ostatnio kilka spektakularnych wpadek to dzieckiem się zasłania.....

 • Jo

  nawet tu, gdzie o dziecko chore chodzi patola delfinia wyzywa prezydenta.... szkoda gadać

 • Mieszkaniec

  Jeżeli zwolenika Dawida Kostempskiego nazywasz patola który ma odrobinę godności tonawet nie lubiąc Daniela Bergera napiszę z nazwiska iw dodatku z wielkiej litery to jakbyś siebie nazwał obrażając Dawida Kostempskiego pseudonimem, debilem? Ameba? Czy raczej trudno Twój z rynsztoku niski poziom ocenić?

 • buehehehehehe

  widzisz godność w człowieku który non stop obraża innych?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również