Wiadomości z Świętochłowic

Projekt BohaterON w świętochłowickiej Szkole Podstawowej nr 5

  • Dodano: 2022-02-21 05:45, aktualizacja: 2022-02-21 06:02

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 wzięli udział w szóstej edycji ogólnopolskiego projektu BohaterON pod patronatem m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum II Wojny Światowej, Instytutu Pamięci Narodowej, Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Sejmu RP, MEiN, Marszałka Senatu oraz Prezesa Rady Ministrów.

Szerzą wiedzę o Powstaniu Warszawskim

Celem projektu jest szerzenie wiedzy o Powstaniu Warszawskim oraz o historii Polski XX wieku, a także uhonorowanie tych, którzy w trudnych wojennych czasach wykazali się odwagą i patriotyzmem. Uczniowie klasy 4a zapoznali się z historią Powstania Warszawskiego podczas bardzo ciekawych zajęć przygotowanych przez wychowawczynię.

Jedną w inicjatyw w ramach projektu było wykonanie przez dzieci laurek dla powstańców i wysłanie ich do Fundacji Rosa i Fundacji Sensoria we Wrocławiu, która z kolei przekazała je bohaterom walczącym o wolność stolicy. Tego rodzaju działania łączą pokolenia, co jest z pewnością jedną z najważniejszych kwestii w dzisiejszych czasach.

Jak mówi nauczycielka historii, która zrealizowała z dziećmi projekt, „Ogólnopolska kampania to upamiętnienie i uhonorowanie bohaterów tamtych wydarzeń:

To świetny przykład tego, jak można kształtować we współczesnych czasach postawy patriotyczne wśród młodego pokolenia. Bardzo się cieszę, że moja klasa ochoczo wzięła udział w programie.

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również