Wiadomości z Świętochłowic

Przedstawiciele służb rozpoczęli spotkania z dziećmi z Ukrainy

  • Dodano: 2022-05-05 06:45, aktualizacja: 2022-05-05 07:05

Profilaktycy Straży Miejskiej, Policji i Państwowej Straży Pożarnej będą odwiedzali świętochłowickie szkoły, w których uczą się obecnie dzieci z Ukrainy. Celem spotkań jest przybliżenie najmłodszym charakteru działalności każdej ze służb.

Spotkanie ze służbami

Przedstawiciele 3 świętochłowickich służb: Straży Miejskiej, Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej, rozpoczęli ostatnio cykl spotkań z dziećmi z Ukrainy, które mieszkają i uczą się na terenie Świętochłowic. Pierwsze spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 5, do której na ten moment uczęszcza 17 obywateli Ukrainy. 

Wiedza przekazana w przystępny sposób

Profilaktycy pojawili się w szkole w towarzystwie 3 przesympatycznych maskotek: Sznupka, Świonka oraz Żarka. Z ich pomocą wyjaśnili dzieciom, na czym polega działalność poszczególnych służb oraz jak powinno się reagować w sytuacjach kryzysowych. Dzieci uczestniczące w spotkaniu otrzymały ulotki informacyjne w języku ukraińskim oraz drobne upominki. 

Liczba uczniów z Ukrainy rośnie

Na dzień 17 marca, do świętochłowickich szkół i przedszkoli zrekrutowano łącznie 69 dzieci. Już wówczas tendencja była wzrostowa, więc na ten moment w miejskich placówkach oświatowych uczy się dużo więcej gości z Ukrainy. Prowadzone są dla nich dodatkowe zajęcia wyrównawcze, aby ułatwić im aklimatyzację w polskiej szkole i przyspieszyć naukę języka polskiego.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jola

    super inicjatywa .Tym dzieciakom należy sie pomoc i serce

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również