Wiadomości z Świętochłowic

Przedszkole Miejskie nr 1 w Świętochłowicach wznawia działalność!

  • Dodano: 2020-09-07 15:45, aktualizacja: 2020-09-08 13:10

Dobre wieści płyną z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Świętochłowicach. Dzieci powrócą do placówki już od wtorku, 8 września. W związku z brakiem niepokojących sygnałów zarówno ze strony rodziców dzieci, jak i pracowników, którzy przebywali na kwarantannie, została ona zakończona bez wykonywania testów.

Koronawirus w Przedszkolu Miejskim nr 1

Warto przypomnieć, że 2 września, magistrat poinformował, że decyzją dyrektor Przedszkole Miejskie nr 1 w Świętochłowicach zostało zamknięte ze względu na obecność na zajęciach dziecka zakażonego koronawirusem. Przebywało ono w placówce zlokalizowanej przy ul. Miarki 1 podczas dyżuru wakacyjnego do piątku 28 sierpnia.

Niestety, po przebadaniu dziecka i jego rodziny okazało się, że zakazili się koronawirusem. Wyniki przesądziły i konieczna była decyzja o zamknięciu przedszkola. Dodatkowo kwarantanną objęto także 18 dzieci oraz 7 pracowników wraz z rodzinami. Przebywali oni w domach do dzisiaj 7 września.


Wznowienie działalności przedszkola

Zgodnie z podpisanym ostatnio rozporządzeniem, w związku z brakiem niepokojących sygnałów zarówno ze strony rodziców dzieci, jak i pracowników, którzy przebywali na kwarantannie, została ona zakończona bez wykonywania testów.

Dzisiaj Izabela Wiśniewska - dyrektor przedszkola poinformowała, że placówka wznowi działalność już jutro 8 września.

- W związku z brakiem niepokojących sygnałów zarówno ze strony rodziców dzieci, jak i pracowników, którzy przebywali na kwarantannie, lub jeszcze ją kończą, Przedszkole Miejskie nr 1 w Świętochłowicach zostaje otwarte z dniem jutrzejszym- 8.09.2020 r., a działalność placówki wznowiona. Prosimy, aby pamiętać, że w dalszym ciągu przedszkole funkcjonuje w reżimie sanitarnym i każdy rodzic przy kontakcie z pracownikami placówki zostaje zobowiązany do zakrywania nosa i ust - napisała dyrektora przedszkola Izabela Wiśniewska

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.