Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Przeżywasz kryzys? Zadzwoń: 116 123

 • Dodano: 2020-06-22 08:15, aktualizacja: 2020-06-22 08:08

116 123 – to bezpłatny telefon dla osób przeżywających kryzys emocjonalny. Porad pod wskazanym numerem udzielają specjaliści Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 22.00. Podany numer jest jednym z trzech bezpłatnych numerów o charakterze społecznym funkcjonującym na terenie naszego kraju.

Numer 116 123 jest jednym z trzech bezpłatnych numerów powstałych z inicjatywy Komisji Europejskiej o charakterze społecznym, identycznych w całej Europie, rozpoczynających się prefiksem 116. Do tej pory w Polsce uruchomiono dwa projekty 116: 116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży prowadzony przez Fundacje Dzieci Niczyje oraz 116 000 – telefon w sprawie zaginionego dziecka prowadzony przez Fundację Itaka. Uruchamianie bezpłatnych numerów telefonu o charakterze społecznym jest wynikiem Decyzji Komisji Europejskiej mówiącej o zarezerwowaniu krajowego zakresu numeracyjnego rozpoczynającego się od cyfr 116 na potrzeby zharmonizowanych usług o charakterze społecznym.

Dowiedz się więcej.

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Mieszkaniec Świon

  Powiem tak dobra sprawa szczególnie w tym kryzysie gdzie ludzie tracą pracę bo nawet niekiedy się nie idzie nawet wygodac najbliższej rodzinie

 • Z Chropocowa

  A czymu niy idzie się wygodać?

 • żur

  Delfin. Skrzat. Adrian to telefon dla was.

 • mieszkaniec

  Nie ma co dzwonić przyjazne kurtyzany zajmują linię, tam to już nawet psychiatryk nie pomoże, rwać chwasty z korzeniami.

 • Richard James

  Podobno komentarze zamieszczone na tej stronie weryfikuje moderator, chciałbym się aby mowy nienawiści nie było na tej stronie.

 • mieszkaniec

  To poproszę o definicję mowy nienawiści, słownik, encyklopedia, cokolwiek co potwierdzi fakt istnienia, a nie polityczne wizje i urojenia. Zresztą nawet jak rozbierzemy na poszczególne słowa to musiałbym mieć emocje żeby kogoś nienawidzić, więc Ricz, przykro mi, kurtyzana to kurtyzana, nawet jak będzie w diamenty ubrana. Przyjaźni dali cztery litery za pieniądze, więc tutaj się wszystko zgadza. Jeszcze mozna kilka definicji dołożyć.

 • Jajzyc

  Jutro dopiero wypłata.Na koncie - 437zl.Provident mnie śledzi a rura pali to jest dopiero kryzys.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.