Wiadomości z Świętochłowic

Radny Jankowiak proponuje dyskusję na temat wyłączenia Alei Parkowej z ruchu samochodowego

 • Dodano: 2021-09-13 06:45, aktualizacja: 2021-09-13 00:05

Teren Ośrodka Sportu i Rekreacji Skałka zamknięty dla ruchu samochodowego? Temat wraca tym razem za sprawą radnego Adama Jankowiaka

A może publiczna debata na temat ruchu samochodowego na terenie OSiR?

- W imieniu mieszkańców zwracam się z prośbą o zamontowanie słupka ulicznego przy wejściu na OSiR Skałka na środku chodnika, za ADO-Med. Sp. z o. o. prośba motywowana jest częstym poruszaniem się samochodów od wjazdu do ADO Med w lewo i wokół parkingu strzeżonego, co stanowi olbrzymie zagrożenie dla chodzących tam dzieci – czytamy w interpelacji radnego Adama Jankowiaka.

To jednak nie wszystko, bowiem zgłaszający wnioskuje także o zorganizowanie publicznej debaty i poddanie pod dyskusję zamknięcia terenu Skałki dla ruchu samochodowego.

Co na tę propozycję świętochłowicki magistrat?

Jak wskazano w odpowiedzi na interpelację, sprawa ta wymaga konsultacji. Dodano też, że Aleja Parkowa od 2014 roku jest drogą publiczną, a jej zablokowanie spowoduje spore utrudnienia dla mieszkańców korzystających z usług firm działających na terenie OSIRSkałka”. 

- Pragnę podkreślić, że zamykając dojazd do firmy Ado-Med., zmusimy kierowców do objazdu i wjazdu jedynie od strony centrum miasta, dlatego kwestia zmian w organizacjach ruchu w tym terenie wymaga szerszych rozmów – czytamy w odpowiedzi na interpelację.

Okazuje się, że biuro Dróg i Mostów UM pracuje obecnie nad rozwiązaniem problemu wzmożonego ruchu samochodowego w rejonie „Skałki” i zachęca do dyskusji na temat bezpieczeństwa na tym terenie oraz współtworzenia koncepcji związanej z ruchem samochodów.

Zobacz także

Komentarze (13)    dodaj »

 • No

  Kiedyś było tam normalnie ,jak w parku . Teraz jest jak na autostradzie. Oczy w d...e trza mieć żeby tam przebrnąć z punktu A do B. Tragedia . Nie wiem kto "mądry" to wymyślił ,ale z pewnością nie łazi tam piechty

 • Niezadowolony

  .Pokazujecie stare wiadomości,które już tyle razy były czytane,,że staje się to nudne. Piszecie wszystko po czasie.

 • Stały czytelnik

  .Również wyłączyć ruch rowerów,gdzie spacerują Świętochłowiczanie ,powinien jechać tam gdzie ludzie nie spacerują, bo jeden rowerzysta wjechał mi wprost do pupy i wrzuciłem mu rower do stawu.

 • EVE

  Od pewnego czasu nie ma informacji o Sesjach Rady Miejskiej ,lub pojawiają się zanim się odbędzie. Nie wiem czy to celowe działanie. Przypuszczam , że mieszkańcy oglądają chętnie to co się dzieje w mieście i chcą mieć możliwość komentowania i wymiany opinii. Proszę o informację kiedy odbędzie się Sesja jak i krótkie streszczenie tego było na Sesji.Dziękuję i Pozdrawiam wszystkich mieszkańców.

 • Jorguś

  Ruch samochodowy na tej ulicy winien być znacznie ograniczony. Zezwolenie na wjazd winno dotyczyć wyłącznie samochodów z "Kartą Parkingową" (niepełnosprawni z dysfunkcją narządów ruchu) oraz, ewentualnie dojazdu do restauracji. Proponuję zastosować rozwiązanie jak w chorzowskim parku - wprowadzić opłaty i zwolnić z nich posiadaczy w/w KP i konsumentów z restauracji (po okazaniu paragonu).

 • oscar

  Napisałem komentarz i nic ..... widać cenzura działa

 • voytek81

  Hehehe bezobjawowy radny proponuje :)

 • oscar

  Tereny "Skałki" powinny być całkowicie wyłączone z ruchu samochodowego a dla osób powyżej 10 roku życia miasto powinno wyznaczyć osobne trasy rowerowe - tylko dla rowerów.

 • Mieszkaniec

  Tak jak było kiedyś że ul. Parkowa była wyłączoną z ruchu od ul. Bytomskiej aż do wejścia na basen uważam że było przede wszystkim bezpieczniej ale też ładnej a z zwolennikami aby nie wyłączać z ruchu ul. Parkowej, zwolennikami którzy samochodem to by najlepiej wjechali do swojego mieszkanka nie warto dyskutować.

 • Elver

  Samochodem by nie wjeżdżali do swojego mieszkania ale na swoje piętro a samochód by zaparkowali pod drzwiami sąsiada.

 • Mieszkaniec

  Wszystkie te zmiany są bez sensu. Wjazd dla samochodów powinien być od strony ogródków, przy płocie stadionu na szutrowy parking po byłym boisku. Reszta skałki wyłączona z ruchu samochodów.Chodniki które po wybudowaniu ścieżek rowerowych są zbyt wąskie przy tej ilości spacerujących powinny zostać oddane pieszym, a drogi dla rowerów powinny być wybudowane od nowa, odgrodzone pasem zieleni.

 • Mieszkaniec

  Chodnik wraz z ścieżka rowerową wokół stawu to XIXw. Przede wszystkim jest bardzo niebezpiecznie i dopóki prezydent lub ktoś z rm nie będzie prowadził zerowego trybu życia jak rower, biegi itd dopóty wątpię żeby z tym coś zrobili

 • DzierzgońSKY

  Odgrodzone pasem zieleni ? To nie może być tak tanio!!! Żółtymi barierkami będzie w sam raz (vide ul. Metalowców)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.