Wiadomości z Świętochłowic

Radny Jankowiak proponuje dyskusję na temat wyłączenia Alei Parkowej z ruchu samochodowego

 • Dodano: 2021-09-13 06:45, aktualizacja: 2021-09-13 00:05

Teren Ośrodka Sportu i Rekreacji Skałka zamknięty dla ruchu samochodowego? Temat wraca tym razem za sprawą radnego Adama Jankowiaka

A może publiczna debata na temat ruchu samochodowego na terenie OSiR?

- W imieniu mieszkańców zwracam się z prośbą o zamontowanie słupka ulicznego przy wejściu na OSiR Skałka na środku chodnika, za ADO-Med. Sp. z o. o. prośba motywowana jest częstym poruszaniem się samochodów od wjazdu do ADO Med w lewo i wokół parkingu strzeżonego, co stanowi olbrzymie zagrożenie dla chodzących tam dzieci – czytamy w interpelacji radnego Adama Jankowiaka.

To jednak nie wszystko, bowiem zgłaszający wnioskuje także o zorganizowanie publicznej debaty i poddanie pod dyskusję zamknięcia terenu Skałki dla ruchu samochodowego.

Co na tę propozycję świętochłowicki magistrat?

Jak wskazano w odpowiedzi na interpelację, sprawa ta wymaga konsultacji. Dodano też, że Aleja Parkowa od 2014 roku jest drogą publiczną, a jej zablokowanie spowoduje spore utrudnienia dla mieszkańców korzystających z usług firm działających na terenie OSIRSkałka”. 

- Pragnę podkreślić, że zamykając dojazd do firmy Ado-Med., zmusimy kierowców do objazdu i wjazdu jedynie od strony centrum miasta, dlatego kwestia zmian w organizacjach ruchu w tym terenie wymaga szerszych rozmów – czytamy w odpowiedzi na interpelację.

Okazuje się, że biuro Dróg i Mostów UM pracuje obecnie nad rozwiązaniem problemu wzmożonego ruchu samochodowego w rejonie „Skałki” i zachęca do dyskusji na temat bezpieczeństwa na tym terenie oraz współtworzenia koncepcji związanej z ruchem samochodów.

Zobacz także

Komentarze (13)    dodaj »

 • No

  Kiedyś było tam normalnie ,jak w parku . Teraz jest jak na autostradzie. Oczy w d...e trza mieć żeby tam przebrnąć z punktu A do B. Tragedia . Nie wiem kto "mądry" to wymyślił ,ale z pewnością nie łazi tam piechty

 • Niezadowolony

  .Pokazujecie stare wiadomości,które już tyle razy były czytane,,że staje się to nudne. Piszecie wszystko po czasie.

 • Stały czytelnik

  .Również wyłączyć ruch rowerów,gdzie spacerują Świętochłowiczanie ,powinien jechać tam gdzie ludzie nie spacerują, bo jeden rowerzysta wjechał mi wprost do pupy i wrzuciłem mu rower do stawu.

 • EVE

  Od pewnego czasu nie ma informacji o Sesjach Rady Miejskiej ,lub pojawiają się zanim się odbędzie. Nie wiem czy to celowe działanie. Przypuszczam , że mieszkańcy oglądają chętnie to co się dzieje w mieście i chcą mieć możliwość komentowania i wymiany opinii. Proszę o informację kiedy odbędzie się Sesja jak i krótkie streszczenie tego było na Sesji.Dziękuję i Pozdrawiam wszystkich mieszkańców.

 • Jorguś

  Ruch samochodowy na tej ulicy winien być znacznie ograniczony. Zezwolenie na wjazd winno dotyczyć wyłącznie samochodów z "Kartą Parkingową" (niepełnosprawni z dysfunkcją narządów ruchu) oraz, ewentualnie dojazdu do restauracji. Proponuję zastosować rozwiązanie jak w chorzowskim parku - wprowadzić opłaty i zwolnić z nich posiadaczy w/w KP i konsumentów z restauracji (po okazaniu paragonu).

 • oscar

  Napisałem komentarz i nic ..... widać cenzura działa

 • voytek81

  Hehehe bezobjawowy radny proponuje :)

 • oscar

  Tereny "Skałki" powinny być całkowicie wyłączone z ruchu samochodowego a dla osób powyżej 10 roku życia miasto powinno wyznaczyć osobne trasy rowerowe - tylko dla rowerów.

 • Mieszkaniec

  Tak jak było kiedyś że ul. Parkowa była wyłączoną z ruchu od ul. Bytomskiej aż do wejścia na basen uważam że było przede wszystkim bezpieczniej ale też ładnej a z zwolennikami aby nie wyłączać z ruchu ul. Parkowej, zwolennikami którzy samochodem to by najlepiej wjechali do swojego mieszkanka nie warto dyskutować.

 • Elver

  Samochodem by nie wjeżdżali do swojego mieszkania ale na swoje piętro a samochód by zaparkowali pod drzwiami sąsiada.

 • Mieszkaniec

  Wszystkie te zmiany są bez sensu. Wjazd dla samochodów powinien być od strony ogródków, przy płocie stadionu na szutrowy parking po byłym boisku. Reszta skałki wyłączona z ruchu samochodów.Chodniki które po wybudowaniu ścieżek rowerowych są zbyt wąskie przy tej ilości spacerujących powinny zostać oddane pieszym, a drogi dla rowerów powinny być wybudowane od nowa, odgrodzone pasem zieleni.

 • Mieszkaniec

  Chodnik wraz z ścieżka rowerową wokół stawu to XIXw. Przede wszystkim jest bardzo niebezpiecznie i dopóki prezydent lub ktoś z rm nie będzie prowadził zerowego trybu życia jak rower, biegi itd dopóty wątpię żeby z tym coś zrobili

 • DzierzgońSKY

  Odgrodzone pasem zieleni ? To nie może być tak tanio!!! Żółtymi barierkami będzie w sam raz (vide ul. Metalowców)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.