Wiadomości z Świętochłowic

Rajd Szkolny w SP nr 5. Wiele atrakcji dla świętochłowickim uczniów

  • Dodano: 2023-10-10 07:30, aktualizacja: 2023-10-10 07:40

5 i 6 października to dni, które na pewno głęboko zapadną w pamięci uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jerzego Kukuczki. To właśnie w październiku tradycyjnie odbywa się rajd szkolny. Tym razem uczniowie odwiedzili bardzo urokliwe miejsce w Jurze Krakowsko- Częstochowskiej- Zamek Pilcza.

Świętochłowiccy uczniowie wzięli udział w rajdzie

To już trzeci rajd, w którym mogli uczestniczyć uczniowie SP5. W czwartek Zamek odwiedzili najmłodsi uczniowie, czyli klasy 1-3, zaś w piątek trochę starsi – klasy 4-6. Przygotowania trwały już od połowy września. Najpierw przeprowadzono konkurs na znacznik rajdowy. Każdy uczeń mógł zrobić projekt znacznika, następnie odbyło się głosowanie, które wyłoniło zwycięzcę.

Już sam wybór znacznika jest dla uczniów bardzo emocjonujący. Uczniowie sami poszukują inspiracji, co umieścić w swoim projekcie. Czasami wiedzą więcej o miejscu, w które jedziemy, niż my – ze śmiechem komentuje dyrektor SP5, Marzena Grela.

Nauka poprzez zabawę

Przed rajdem każda klasa miała za zadanie skompletować apteczkę, wymyślić rebus oraz dowiedzieć się jak najwięcej o zamku Pilcza, Skałach Zegarowych , Skale Biśnik i innych miejscach związanych z rajdem. Najciekawsze okazały się oczywiście legendy związane z zamkiem i skałami, a widok z wieży zamkowej naprawdę zapierał dech w piersiach.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy wykazują ogromne zainteresowanie światem i lubią się angażować we wszystkie działania związane ze szkołą. Zwłaszcza przy okazji takich wycieczek widać, jak bardzo dzieci lubią ze sobą przebywać - mówi wicedyrektor SP5, Joanna Grobelka.

Po zdobyciu zamku Pilcza i przejściu Doliną Wodącej każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom. Był czas na zabawę, zbieranie kasztanów oraz wspólne śpiewanie. Mimo zmęczenia uczniowie mieli jeszcze sporo energii na śpiewy w autokarach. Najlepszym dowodem, że rajd się udał, były pytania najmłodszych uczniów: „Kiedy pojedziemy znów?”, więc aby tradycji stała się zadość, kolejny rajd już za rok!

Rajd Szkolny w SP nr 5. Wiele atrakcji dla świętochłowickim uczniów / fot. UM Świętochłowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również