Wiadomości z Świętochłowic

Remont ulic Nowej i Grunwaldzkiej zakończony!

 • Dodano: 2022-04-22 07:00, aktualizacja: 2022-04-21 07:47

Firma MPUK Świętochłowice tuż przed świętami ogłosiła, że zakończyła remont ulic Grunwaldzkiej i Nowej. Obie ulice zostały gruntownie przebudowane. Zobaczcie sami!

Kolejny remont zakończony

Tuż przed samymi świętami wielkanocnymi, 15 kwietnia, firma MPUK Świętochłowice oddała do użytku ulice Grunwaldzką i Nową, które przeszły gruntowny remont. Prace modernizacyjne polegały na gruntownej przebudowie obu ulic – wymieniono całą konstrukcję jezdni, zastosowano dwie warstwy podbudowy z kruszywa łamanego oraz dwie warstwy nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej. 

- Na podbudowę jezdni zużyliśmy ponad 400 ton kruszyw. Nawierzchnia to prawie 700 ton mieszanek mineralno-asfaltowych. Zużyliśmy 800 metrów krawężnika oraz prawie 1000m2 kostki brukowej. – czytamy na stronie MPUK Świętochłowice.

Miasto odchodzi od bylejakości

Przy okazji oddania do użytku wyremontowanych ulic, Daniel Beger, prezydent Świętochłowic opublikował na swoim profilu w serwisie Facebook post na ten temat. W napisanej przez siebie wiadomości zapewnia mieszkańców, że czasy bylejakości się zakończyły.

- Moi drodzy, w mieście odchodzimy od działań doraźnych, od bylejakości, od #pudrowanietrupa, od przyzwyczajeń bo zawsze tak było. Zasługujemy, jako mieszkańcy, na dobre projekty, dobre rozwiązania.

Prezydent zapowiedział już, że ekipa MPUK już niebawem rozpocznie kolejne działania na terenie miasta, gdyż ilość inwestycji przewidziana na ten rok jest spora.
 

Komentarze (5)    dodaj »

 • kurde bele

  A kaj je plac do parkowanio aut? na pewno na chodniku wy leb.....

 • Mariola

  Jedyne co pan Beger potrafi to chwalenie się, tak przed jak i po...

 • Aga

  A jak mogli się robotniki wcześniej wyrobić jak ich było tylko dwóch . Co przechodziłam z córką do szkoły to tylko ci dwaj , jeden młody drugi starszy . Po południu praca już zwalniała i torebka spod kamizelki była lżejsza i puściejsza bo widziałam

 • Mieszkaniec

  Pięć miesięcy po terminie faktycznie jest się czym pochwalić! Piasek z tego chodnika mieszkańcy na butach wyniosą bo ciężko było go zamieść jest go tyle że już nie wejdzie między kostki ,może ulewa go wypłucze. Fajnie że jest to zrobione tylko organizacja pracy woła o pomstę.

 • voytek81

  Napisałeś "może ulewa go spłucze" może spłucze ale do studzienek kanalizacji burzowej

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również