Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Rozpoczął się cykl spotkań w ramach akcji "Bezpieczne Ferie 2020"

  • Dodano: 2019-12-17 10:00

W Szkole Podstawowej nr 4 w Świętochłowicach odbyło się spotkanie profilaktyczne dla uczniów klas drugich i trzecich na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych.

Wśród poruszanych tematów pojawiły się nie tylko te, które dotyczą samego zimowego szaleństwa. Mundurowi przypomnieli dzieciom m.in. jak zachować się na drodze oraz jak zachować się w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą.

Mimo że ferie zimowe dla naszego województwa rozpoczynają się dopiero za miesiąc, mundurowi ze świętochłowickiej komendy już rozpoczęli cykl spotkań poświęconych bezpieczeństwu podczas zimowego szaleństwa. Pierwsza prelekcja dla uczniów klas podstawowych odbyła się w miniony czwartek w świętochłowickiej Szkole Podstawowej nr 4. Dzieci z drugich i trzecich klas chętnie uczestniczyły w wykładzie. Ci, którzy udają się na narty lub deskę snowboardową otrzymali kilka porad dotyczących zachowania na stoku. Tym, którzy pozostają w mieście, policjanci przypomnieli o niebezpieczeństwie podczas korzystania z tzw. dzikich lodowiskach. Zmienne temperatury wpływają na grubość i wytrzymałość pokrywy lodowej, co może skończyć się załamaniem lodu i wpadnięciem do wody, a to niesie za sobą ogromne ryzyko dla zdrowia i życia najmłodszych. Wśród poruszanych tematów pojawiły się nie tylko te, które dotyczą samego zimowego szaleństwa. Mundurowi przypomnieli dzieciom m.in. jak zachować się na drodze oraz jak zachować się w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.