Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

"Bezpieczne Ferie 2020" - autobusy do kontroli

  • Dodano: 2020-01-08 09:15

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w podczas zimowego wypoczynku jest priorytetem polskiej Policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na wypoczynek.

Podczas kontroli sprawdzany będzie przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Policjanci przygotowali wykaz miejsc prowadzenia kontroli stanu technicznego autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Potrzebę kontroli można również zgłosić osobiście w każdej jednostce Policji lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.


Źródło: KMP Świętochłowice

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Autobusy

    Jeszcze jest możliwość sprawdzenia przez WITD ul. Trzech Stawów (przy skrzyżowaniu z ul. Francuską, obok lotniska "Muchowiec", miejsce oznakowane dodatkowymi tablicami). Kontrole można zgłosić tel. 32 42 88 153, 32 42 88 150, mail biuro @ katowice . witd . gov . pl w godz. 7-14 od poniedziałku do piątku. Jest również strona do sprawdzenia podstawowych informacji o pojeździe (techniczne badanie, oc): www . bezpiecznyautobus . gov . pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.