Wiadomości z Świętochłowic

Ruch Chorzów od dziś oficjalnie współpracuje ze Świętochłowicami i tutejszymi klubami

 • Dodano: 2021-03-09 16:30

Świętochłowickie kluby piłkarskie zacieśniają współpracę z Ruchem Chorzów. We wtorek, 9 marca, na stadionie przy ul. Cichej, doszło bowiem do podpisania umowy o współpracy pomiędzy Niebieskimi a MKS Śląsk DEMARKO Świętochłowice i ŚKS Naprzód Lipiny.



Jak poinformował prezydent Świętochłowic Daniel Beger, który w imieniu miasta zawarł wspomnianą umowę, współpraca z Ruchem Chorzów podjęta została już dawno temu. 

- Współpraca już była, lecz teraz wchodzimy na kolejny, wyższy jej poziom. Ruch to nasz naturalny partner sportowy. Decyzją determinującą wejście w ś ciślejszą współpracę jest obecna sytuacja klubu, który jest sprawnie zarządzany, co niesie nadzieje na ligowe awanse i zwycięstwa. Kibicują temu mieszkańcy Świętochłowic – wskazuje prezydent Daniel Beger.

Dodał też, że w Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów szkoli się ok. 100 młodych mieszkańców Świętochłowic.

Co łączy Świętochłowice z Niebieskimi?

Jak się okazuje, całkiem sporo. Otóż na terenie miasta znajduje się wiele fanklubów chorzowskiej drużyny kibicującym piłkarzom, a dodatkowo, to stąd pochodzi wielu zawodników wspomnianego klubu.

Porozumienie podpisane pomiędzy władzami miasta z Ruchem Chorzów zakłada m.in. współpracę przy promocji meczów „Niebieskich” i wydarzeń organizowanych przez Ruch wśród mieszkańców Świętochłowic, a także wspólne akcje skierowane do dzieci i młodzieży oraz pomoc w promocji ofert sponsorskich wśród przedsiębiorców ze Świętochłowic. 

Z kolei umowa zawarta pomiędzy Ruchem Chorzów a Śląskiem Świętochłowice i Naprzodem Lipiny dotyczy współpracy m.in. podejmowanej m.in. w obszarze podnoszenia kwalifikacji kadry szkoleniowej, działalności skautingowej, wymiany zawodników oraz organizacji wspólnych akcji, turniejów i meczów sparingowych drużyn młodzieżowych i seniorskich.

- Kolejny krok naprzód! Umowa o współpracę pomiędzy Naszym Klubem i Ruch Chorzów podpisana. Efektem ma być współpraca, która przyniesie korzyści obu stowarzyszeniom – poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych przedstawiciele klubu MKS Śląsk DEMARKO Świętochłowice.

Przypomnijmy, że powstały w 1920 roku świętochłowickim klub piłkarski nosi nazwę MKS Śląsk DEMARKO Świętochłowice od niedawna, bowiem we wrześniu 2020 roku producent pojazdów specjalistycznych dla klientów na całym świecie został sponsorem strategicznym klubu piłkarskiego Śląsk Świętochłowice.

Komentarze (9)    dodaj »

 • Zero

  Nareszcie prezydent odpowiedział jednoznacznie komu kibicuja Świętochłowice BRAVO

 • SW 1920

  RUCH RUCH HKS - nareszcie bravo Beger , dobrze ze nie ma juz tego ŻABOLA KOSTEMPSKIEGO raus z tym wulcem jechac z nim niech wraca do zabrza kaj sie chował

 • mieszkaniec

  Amatorska liga to i amatorów potrzeba.

 • Aass

  A komentujący mają teraz wielki ból [...]y.

 • antyPiS

  Nie chcemy PiSu w Ruchu.

 • Ble,ble,ble...

  ...powiadam ci człowiecze że stojąc przy boku pisiorów i robiąc sobie zdjęcie w ich towarzystwie nie znaczy że się ich popiera.

 • tylko PiS

  ale PiS chce Ruch !!!

 • Mis

  Czyli nawiązujemy współprace z kimś kto jest na dnie a my zrobimy odwiert poniżej mułu.

 • fan

  No i nie napomnijmy że ze Swietochlowic pochodzi chyba najsławniejszy "kibic" niebieskich - niejaki Baluś

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również