Wiadomości z Świętochłowic

Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące wśród najlepszych szkół województwa

 • Dodano: 2019-01-10 17:45

W opublikowanym dziś przez miesięcznik Perspektywy rankingu 500. najlepszych liceów i techników Salezjańskie LO znalazło się w złotej setce szkół ponadpodstawowych.

Choć szkole nie udało się wejść do głównego rankingu 500. najlepszych liceów w Polsce (zajęło 513. miejsce) to Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące znalazło się na 62. miejscu najlepszych szkół w województwie śląskim. Zdobyło tym samym tarczę Brązowej Szkoły.

Licea ogólnokształcące oceniane są za pomocą trzech kryteriów - sukcesów szkoły w olimpiadach, wyników matury z przedmiotów obowiązkowych i rezultatów z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystywane są dane ze źródeł zewnętrznych wobec poddanych ocenie szkół. Ich źródłem są protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych i dane Systemu Informacji Oświatowej. 

Komentarze (5)    dodaj »

 • Jan

  Salezjanie jako jedyni zapewniają poziom świętochłowickiej oświaty. Reszta to dno. Przereklamowani są też chorzowskie szkoły (Słowak i Batory). Dobry jest Katolik.

 • Malgosia

  Jezeli uczen xhce sie uczyc to bedzie robil to w kazdej szkole.Corka uczeszcza do ZSO nr2 i ma duza wiedze umiejetnosci zarowno przedmiotowe jak i spoleczne zawsze moze liczyc na pomoc i ukierunkowanie ze strony nauczycieli Reja a dzieciaki nie sa zmanierowane i chamskie

 • Mieszkaniec

  Jaki katolik sekciarzu.Szkola jest państwowa a Państwo polskie jest świeckie to ze zarządzanie dano czarnym nie oznacza ze to szkoła katolicka.

 • Joanna

  Mój syn chodzi do Słowaka i mam odmienne zdanie. Skąd teza, że Słowak i Batory są "przereklamowani". Jeżeli większość uczniów w klasie 1 liceum zdaje certyfikat z angielskiego na poziomie maturalnym ze średnią powyżej 90 %, to o czym tu mowa ? Na stronie Słowaka jest zakładka "analiza egzaminu maturalnego". W ubiegłym roku 100 % poznawalność ( 124 osoby / 124 przystępujące - łącznie z poprawkami ). Wszystkie wyniki powyżej średniej krajowej ( np. angielski na poziomie 81.5% versus 61% średnia ogólnopolska). Może warto zapoznać się ze statystykami ( FAKTY, nie nie mity ) zanim zacznie się wygłaszać teorie wyssane z palca ? Nie twierdzę, że Salezjanie to zła szkoła ( syn tam uczęszczał do gimnazjum i byliśmy bardzo zadowoleni ), ale stwierdzenie "reszta to dno" jest bardzo krzywdzące i niepoparte żadnymi faktami.

 • gość

  mój syn chodził do salezjan.... na szczęście już nie chodzi.koledzy i paru nauczycieli było ok. dyrekcja i parę innych osób nie powinni się nazywać pedagogami - generalnie żenada. duże wymagania - mało pracy z uczniami potrzebującymi osobistego podejścia. ciągle powtarzanie o wynikach szkoły ( które są lekko mówiąc cieńkie) wielki szacun dla germanistki - ponadprzeciętnie zaangażowana . teraz chodzi do szkoły w chorzowie ( wyżej notowanej od tej na zgodzie) a mimo to z bardziej indywidualnym podejściem do każdego ucznia nie tylko geniuszy. kolegów ma też niesamowitych , a grono nauczycielskie to wszyscy Pedagodzy przez duże P

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również