Wiadomości z Świętochłowic

Seniorka wzywała pomocy. Pomoc przyszła w samą porę

  • Dodano: 2021-10-27 06:00, aktualizacja: 2021-10-27 06:11

Oficer dyżurny świętochłowickiej Policji odebrał zgłoszenie dotyczące starszej kobiety, która z mieszkania wołała o pomoc. Stróże prawa z pomocą strażaków dostali się do mieszkania. Bardzo osłabiona seniorka leżała na podłodze przy łóżku i nie mogła się podnieść.

Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy

Do policyjnej interwencji doszło w jednym z budynków w dzielnicy Piaśnikach. Na numer alarmowy zadzwonił zaniepokojony lokator, który usłyszał wołanie o pomoc dobiegające z mieszkania na piętrze. Na miejsce niezwłocznie pojechali świętochłowiccy policjanci. Gdy dotarli na miejsce, okazało się, że mieszkanie zajmuje starsza kobieta, która może potrzebować pomocy. Drzwi były zamknięte od środka. Z pomocą strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach dostali się do mieszkania. W środku dostrzegli leżącą na podłodze kobietę. Seniorka była przytomna, ale bardzo osłabiona i nie mogła się podnieść. Po interwencji policjantów oraz strażaków, przybyli na miejsce ratownicy medyczni przewieźli świętochłowiczankę do szpitala. Mundurowi skontaktowali się z córką kobiety i powiadomili ją o całym zajściu. Na szczęście wołanie seniorki zaniepokoiło sąsiadów, dzięki którym pomoc przyszła w samą porę.

Pamiętajmy o osobach starszych. Jeśli dłużej ich nie widzimy, nie przechodźmy obok ich drzwi obojętnie. Gdy słyszymy wołanie o pomoc, reagujmy. Może się okazać, że dzięki takiej postawie uratujemy czyjeś życie. Policjanci bardzo dziękują zgłaszającemu interwencję za czujność. Jego telefon pomógł im dotrzeć na czas.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.