Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Sesja budżetowa przerwana - radni potrzebują więcej czasu do namysłu

 • Dodano: 2019-12-23 10:15

Na wniosek przewodniczącego Rady Miasta dzisiejsza sesja budżetowa została przerwana i zostanie wznowiona dopiero 30 grudnia o godzinie 17:30. Przerwa wynika z tego, że wielu radnych zgłosiło szereg wniosków dotyczacych uchwały budżetowej,

Są to dwie najważniejsze uchwały i jednocześnie dwie najtrudniejsze uchwały - szanowni państwo radni sami wnosili szereg spostrzeżeń i uwag, jednocześnie musimy wziąć pod uwagę opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej - mówił podczas sesji przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Nowak.

Radni jednogłośnie zgodzili się na zawnioskowaną przerwę, ale jeszcze przed jej uchwaleniem głos zabrał radny Bartosz Karcz:

Apeluję, żeby ten czas wykorzystać i maksymalnie wyjść naprzeciw RIO, żeby ten dokument, który będzie procedowany, jak najbardziej odpowiadał tej opinii i zastrzeżeniom, które tam są, żeby je konsumował w części, żebyśmy mogli faktycznie rozważyć to głosowanie, bo na dzisiaj to bylibyśmy "na nie" - mówił reprezentujący część opozycyjnych radnych Bartosz Karcz. 

Po decyzji dotyczącej  przerwy w obradach radni zaczęli składać sobie wzajemnie, ale także mieszkańcom Świętochłowic, świąteczne życzenia, w których nie zabrakło nadziei na większa zgodę. Głos zabrał także prezydent Świętochłowic Daniel Beger:

Chciałbym wam podziękować, jednej jak i drugiej stronie, za to, że wzajemnie pilnujecie, żeby w mieście było dobrze - mówił między innymi Daniel Beger.

Czy 30 grudnia, zgodnie z życzeniami, uda się wypracować kompromis, a w przyszłym roku wśród radnych zapanuje większa zgoda? pozostaje tylko mieć nadzieję, że tak właśnie się stanie.

Zobacz także

Komentarze (57)    dodaj komentarz »

 • mieszkaniec

  Zapomniałem o życzeniach na nowy rok, wiadomo, że dobrym ludziom życzę wszystkiego co najlepsze, a specjalnie życzenia mam dla wrogów, życzę im w przyszłym roku tego czego bym nie życzył sobie i najgorszemu wrogowi, czyli permamentnej biegunki, pozdrawiam serdecznie również fałszywych przyjaciół.

 • leopold

  Przynajmniej jeden życzliwy katolik, Polak i rodak kochany. Tak trzymaj i w Nowym Roku.

 • mieszkaniec

  Święto administracyjne, na święta nawet wrogom życzyłem jak najlepiej, żeby nażarli się tak, żeby im cztery litery pękły, pękają jedna za drugą. Pogodziłbym się z wszystkimi, gdyby przeprosili, wybaczyć, wybaczyłem, zapomnieć trudno.

 • długi

  Żeby spłacić dług, za który odpowiadają wszyscy prezydenci i radni, trzeba by spieniężyć majątek mieszkańców o wartości szacunkowej powyżej 80 mln złoty, Ok. +/- 700 mieszkań o wartości 120 000 zł, żeby się spłacić, kombinują jak sprzedać coś co do radnych i prezydium NIE należy, sprzedajcie własne mieszkania, skoro tak lekko szastacie cudzym majątkiem.

 • leopold

  Ten cudzy dla radnych majątek towszystko Twoje jak wynika. Wielu tu tęskni za komisarzem. Chętnie bym nim został i rozwalił ten grajdół do fundamentów bez pytania matołów czy się podoba czy nie. Żarło się ponad stan baseniki, fontanny i inne upsy a płacić ma kto? Może mieszkańcy Chorzowa albo Rudy Śl.??? Pomijam z okazji świąt głupoli marzących o powrocie mitomana co to jesiotry chciał hodować w Kalinie i żużel mieć na stadionie w mieście zadłużonym po uszy na lata gdzie problemem jest przeżycie miesiąca. Matoły wierzą, że wspomniany pożyczył by nawet w Prowidencie i by te cuda pobudował , żaden matoł nie zaprzątuje swojego ptasiego mózgu faktem, że pożyczone trzeba kiedyś oddać. Po co sobie psuć dobre samopoczucie wynikające z matolej beztroski. Do Siego Roku wszystkim!!!!

 • długi

  Czym szybciej nowy mnie zatrudni, tym szybciej zacznę pomagać, ja tam mam czas to mieszkańcom zaczyna brakować funduszy na utrzymanie miasta, wymiana żarówek pomogła, tylko mam nadzieję, że wymieniali jak się wypalały, chyba, że były fundusze na wymianę, mam jeszcze sporo ciekawych rozwiązań, które przyniosą zyski miastu, tylko nie panele na hołdach, aluminium na szrot, a panele wyladują na ogródkach, jak coś biorę prowizję od całości kontraktu 8-13%, tyle samo od zamontowanego kWh, a za dozór pod względem jakościowym to już osobno na fakturę.

 • Zniesmaczony wyborca

  To są kłamcy i oszuści oraz naciągacze,zawyżają wszystko co się da. Mieszkania do wykupu w starych budach nagle mają wartość jakiej jeszcze do tej pory nie miały,a dlaczego?Bo najemcy remontowali je na własny koszt gdzie mpgl nie zainwestował nawet złotówki i nagle te lokale osiągają zadziwiającą wartość ponieważ najemca podniósł standard mieszkania na własny koszt a miasto wyciąga łapska po pieniądze których nie zainwestowało! To jest ta uczciwość i transparentność głoszona podczas kampanii wyborczej. Panie Beger to jest złodziejstwo w stosunku do ludzi którzy byli uczciwi i uczciwie wnosili opłaty na czas,tych mieszkańców postanowił pan dodatkowo zgolić na kasę. Tu już nie chodzi o te kilkadziesiąt tysięcy,tylko o zwykłą uczciwość! Dla mnie jest pan kłamcą wyborczym i w życiu na pana nie oddam głosu w żadnych wyborach.

  • Zniesmaczony wyborca
   2019-12-31 10:14
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • obserwator cyrku

  Czyli tak jak przypuszczałem odpowiedzi na pytania z poprzedniej sesji brak. Żenada i mam nadzieję że karma wróci,już był taki jeden co mieszkańców olewał i dziś nie jest nawet radnym.

 • długi

  No to zobaczymy ilu radnych zaakceptuje i poprze dalsze wyrządzanie krzywd przez prezydium mieszkańcom i miastu. W końcu będzie wiadomo kto za to odpowiada, która grupa kolesi, jestem w stanie policzyć jakie straty i w jakiej wysokości zostały wyrządzone. Ta farsa już trwa 11 miesięcy za długo.

 • długi

  Kto czytał oświadczenie drugiego, zwłaszcza, gdy był radnym Chorzowa, dług wobec ZUS i oszczędności na koncie, bezczelność poziom przyjaznych, okradać niepełnosprawnych, chorych, emerytów i rencistów. Teraz liczą, że mieszkańcy są tak głupi, że dają się złupić.

 • leopold

  A Ty płacisz podatki cz żyjesz z socjalu? Bo taki styl to bywa też bezczelnością.

 • długi

  Raz sprawdziłem jak to działa, bzdura totalna, to już lepiej iść do pracy i lekko w miesiąc, uczciwą pracą można zarobić tyle co prezydent miasta, bez kombinowania, w wieku 32 lat. Widzisz radni po 4 dychy na karku i jak muszą kombinować za parę groszy diety. Uczciwej roboty by się dziady złapały.

 • Wiedźmin

  Grosza daj Natanielowi, obrońcy ludzkości.

 • ???

  Wróci łysy "schrek" ciekawe kto mu będzie mówił i pisał co i jak ma mówić

 • Sonia

  "prezesik" telewizji mizdrzy się do wszystkich tych na których wcześniej suchej nitki nie zostawił, jak to mówią w wigilię nawet zwierzęta mówią ludzkim głosem a że robi to od miesięcy to miłość bliźniego to czy też zwykły dla niego sposób na kolejną szansę na interes ?

 • mieszkaniec

  Napisał to wiceprezydent, którego jedynym sposobem na życie jest życie na cudzy rachunek. Typowy pasożyt, dwie lewe ręce do pracy, jedyne osiągnięcia to życie na cudzy koszt.

 • Harry Potter

  "KOMBATANCIE" ty najlepiej wiesz co to znaczy mieć dwie lewe ręce i żyć na koszt innych przy pomocy polityków, zmieniać co rusz "sojuszników"

 • Ale Luja

  Wesołych świąt.Oficerowie Marcin. Rafał. Benio. Dariusz. Madzia "Dzieciątko" już jedzie

 • Mikołaj

  Święta a ten dzban dalej swoje tłucze! Zacznij się leczyć nawiedzony trollu zanim będzie cię trzeba izolować.

 • mieszkaniec

  Najwięcej tłukli przez świętą przyjaźni, można sprawdzić, a zwłaszcza, brak dostępu do urzędowych komputerów i zaraz widać zmianę w łapkach w górę i dół, nawet nie mogą wysłać zlecenia z urzędu do portalu, aby zmienić nieprzychylne wyniki głosowania.

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.