Wiadomości z Świętochłowic

Sieć ciepłownicza w Świętochłowicach powiększy się

 • Dodano: 2022-02-04 06:15, aktualizacja: 2022-02-04 06:26

Grupa Tauron Ciepło w ciągu najbliższych dwóch lat zamierza rozbudować sieć ciepłowniczą w naszym mieście.

Przyłączenia będą obejmować budynki w Centrum i Chropaczowie

Przyłączenia w ramach likwidacji indywidualnych pieców węglowych stanowią już teraz około 20 proc. zaplanowanych przyłączeń. Pozostałe to nowe inwestycje, głównie mieszkaniowe – poinformował w poniedziałek Tauron.

W planach spółki na najbliższe lata jest przyłączenie do sieci ciepłowniczej nawet 25 tys. mieszkań w aglomeracji górnośląskiej.

Oprócz przyłączania do sieci nowych budynków, w ramach Programu Likwidacji Niskiej Emisji na lata 2022-2023, zakontraktowano już wymianę ogrzewania na ciepło sieciowe w 233 budynkach, głównie w Katowicach, Świętochłowicach i Czeladzi. W naszym mieście w pierwszym etapie podłączone do sieci ciepłowniczej mają zostać budynki przy ul. Strzelców Bytomskich, natomiast w kolejnym budynki przy ul. Średniej i Łagiewnickiej.

Komentarze (23)    dodaj »

 • Nik

  Gdybym miała gaz w domu to zrobiłabym sobie ogrzewanie gazowe i głęboko w 4ch literach miałabym CO z miasta

 • Nostrodamus

  W Lipinach powinni palić śmieciami. Walają się w każdym kącie. Proponuję pracownikom MPGL i UM ruszyć tyłki z stołków i zobaczyć jaki syf zalega na podwórzach posesji.

 • mieszkaniec lipin

  a ty powinieneś tym smrodem oddychać

 • Anty pis

  Trzebińczyk już całkiem odleciał. To się da leczyć ???

 • Ehh..

  W Chorzowie gdzie nie podłączają do centralnego ludzie sobie radzą, ceny węgla i drewna poszły prawie trzy razy w górę więc każdy znosi i zwozi jakieś stare palety, meblościanki, krzesła, plastik itd. itd co da się spalić. Zobaczcie na Olx meblościanka za darmo 10 min i już jej nie ma. Wszystko tną, rąbią na kawałki i dawaj do tych starych pieców. Ciepło jest? Jest! Ulice wieczorem troche zadymione no ale trzeba sobie jakoś radzić w tych ciężkich czasach. Prawo dżungli. Centralne ogrzewanie i czyste powietrze? Zapomnij!!!

 • Janosik

  Ciekawe kto potem będzie płacił za tych co dziś nawet czynszów nie płacą. Kolejna przysługa dla patologi i długi dla miasta.

 • Rumcajs

  Ci sami co teraz płacą! Jak myślisz kto na to pozwala? I chyba nie myślisz że skoro ktoś nie płaci a miasto nic z tym nie robi to reszta ma ponosić odpowiedzialność zbiorową i siedzieć w ruderach bez centralnego ogrzewania. Ogarnij się człowieku bo twój tok myślenia jest jeszcze w głębokiej komunie.

 • 2019

  ...jeśli już to mają być podłączone budynki. Później jeśli lokator zdecyduje się to musi sam postarać się o podłączenie grzejników bo nikt inny za niego tego nie zrobi...

 • 2022

  Co za bzdury hahahahahaha a od kiedy to Tauron doprowadza ciepło do budynków w których nie ma instalacji wewnętrznej C.O. Coś dzwoni tylko nie wiadomo w którym kościele panie 2019

 • Kasia R.

  A kiedy Polaka? My też mamy ciepłociąg w podwórku a każdy kopci węglem!

 • gość

  a ktoś cię zmusza do węgla? pozwolenie , projekcik i ogrzewanie na gaz lub prąd.... a zamiast podniecać się ogrzewaniem z ciepłowni sprawdźcie sobie panie koszty tego "cudu" ciepło miejskie to nie są tanie rzeczy! wręcz odwrotnie , a odwrotu nie ma!

 • Nastarowicz Barbara

  Metalowców kiedy?

 • Andrzej

  Macie wspólnoty to wystąpcie do Taurona a nie pisać w internecie

 • PEC

  Metalowców i Hutnicza nigdy ,za duże koszta związane z budową kotłowni .

 • stary piec

  Ciekawe kiedy na Zgodzie zostaną podłączone budynki do CO, nitka ciepłownicza biegnie pod nosem a obiecywane było że do końca 2019r. będą podłączone! Może faktycznie lepiej było głosować na Kostempskiego. No cóż jeszcze tylko dwa lata i osobiście podziękuję przy urnie wyborczej.

 • Iza

  A coś więcej. Jakieś szczegóły???? Myślę, że mieszkańcy kamienic w naszym mieście powinni poznać plany jakie macie. Mamy przecież 21 wiek i ludzie chcieliby mieszkać na takim poziomie. Na Strzelców Bytomskich są 4 budynki a gdzie reszta ????????

 • Basia

  Przez 100 lat nic się nie działo a jak ruszyło to idiotyczne o wszystko pretensje

 • Iza

  Dobrze że ruszyło. Tylko jak pokazują liczne komentarze podłączenie mieszkań do sieci ciepłowniczej to jest jest to wielkie marzenie ludzi którzy tego nie mają i powinno być priorytetem w naszym mieście a nie chwalenie się że podłączą 4 budynki. A gdzie reszta w takim tempie to potrwa to do 2050 roku i ludzie się tego nie doczekają. A ktoś ma centralnie ogrzewanie, gdy mu w domu ciepło to tego nie rozumie. Nie rozumie jak to jest palić w piecu codziennie, przynosić węgiel, czyścić piec, wracać z pracy do zimnego mieszkania bo w tym czasie zgaśnie, zanim się mieszkanie ogrzeje mija jakiś czas.

 • kotłownia

  To miasto potrzebuje dobrego gospodarza który zadba o miasto i mieszkańców o to by wszystkim żyło się lepiej! A nie opowieści o du...e Marynie, obiecanki bez pokrycia i jakoś to będzie. Czyste powietrze powinno być piorytetem,nie nakładając mandaty za palenie w starym piecu, nie przez zmuszanie ludzi do ogrzewania gazem lecz poprzez systematyczne podłączenia do nitki ciepłowniczej. Ale po co jak można temat zwalić na wspólnoty w których miasto ma na dodatek swoje lokale a mimo to umywa ręce. Można podjąć odpowiednie uchwały umożliwiające finansowanie takich inwestycji w zamian za dotację na wymiany pieców. Lecz nasi radni mają co innego w głowach i tu leży problem. Ciekawe co gmina zrobi gdy nastąpi całkowity zakaz ogrzewania węglem? Będą obarczać problemem swoich najemców?

 • gość

  chyba pracujesz jako akwizytor w tauronie! na szczęście w naszym bloku większość jest przeciw płaceniu za straty , grzanie trawników , ulic i ciepłe stołki tłustych prezesów.mam własne ogrzewanie na gaz , sąsiedni budynek dał się zmanipulować i płacze. własne ogrzewanie jest pięcio - sześciokrotnie tańsze , a ogrzewane można włączyć kiedy się chce!

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również