Wiadomości z Świętochłowic

Sieć ciepłownicza w Świętochłowicach powiększy się

 • Dodano: 2022-02-04 06:15, aktualizacja: 2022-02-04 06:26

Grupa Tauron Ciepło w ciągu najbliższych dwóch lat zamierza rozbudować sieć ciepłowniczą w naszym mieście.

Przyłączenia będą obejmować budynki w Centrum i Chropaczowie

Przyłączenia w ramach likwidacji indywidualnych pieców węglowych stanowią już teraz około 20 proc. zaplanowanych przyłączeń. Pozostałe to nowe inwestycje, głównie mieszkaniowe – poinformował w poniedziałek Tauron.

W planach spółki na najbliższe lata jest przyłączenie do sieci ciepłowniczej nawet 25 tys. mieszkań w aglomeracji górnośląskiej.

Oprócz przyłączania do sieci nowych budynków, w ramach Programu Likwidacji Niskiej Emisji na lata 2022-2023, zakontraktowano już wymianę ogrzewania na ciepło sieciowe w 233 budynkach, głównie w Katowicach, Świętochłowicach i Czeladzi. W naszym mieście w pierwszym etapie podłączone do sieci ciepłowniczej mają zostać budynki przy ul. Strzelców Bytomskich, natomiast w kolejnym budynki przy ul. Średniej i Łagiewnickiej.

Zobacz także

Komentarze (23)    dodaj »

 • Nik

  Gdybym miała gaz w domu to zrobiłabym sobie ogrzewanie gazowe i głęboko w 4ch literach miałabym CO z miasta

 • Nostrodamus

  W Lipinach powinni palić śmieciami. Walają się w każdym kącie. Proponuję pracownikom MPGL i UM ruszyć tyłki z stołków i zobaczyć jaki syf zalega na podwórzach posesji.

 • mieszkaniec lipin

  a ty powinieneś tym smrodem oddychać

 • Anty pis

  Trzebińczyk już całkiem odleciał. To się da leczyć ???

 • Ehh..

  W Chorzowie gdzie nie podłączają do centralnego ludzie sobie radzą, ceny węgla i drewna poszły prawie trzy razy w górę więc każdy znosi i zwozi jakieś stare palety, meblościanki, krzesła, plastik itd. itd co da się spalić. Zobaczcie na Olx meblościanka za darmo 10 min i już jej nie ma. Wszystko tną, rąbią na kawałki i dawaj do tych starych pieców. Ciepło jest? Jest! Ulice wieczorem troche zadymione no ale trzeba sobie jakoś radzić w tych ciężkich czasach. Prawo dżungli. Centralne ogrzewanie i czyste powietrze? Zapomnij!!!

 • Janosik

  Ciekawe kto potem będzie płacił za tych co dziś nawet czynszów nie płacą. Kolejna przysługa dla patologi i długi dla miasta.

 • Rumcajs

  Ci sami co teraz płacą! Jak myślisz kto na to pozwala? I chyba nie myślisz że skoro ktoś nie płaci a miasto nic z tym nie robi to reszta ma ponosić odpowiedzialność zbiorową i siedzieć w ruderach bez centralnego ogrzewania. Ogarnij się człowieku bo twój tok myślenia jest jeszcze w głębokiej komunie.

 • 2019

  ...jeśli już to mają być podłączone budynki. Później jeśli lokator zdecyduje się to musi sam postarać się o podłączenie grzejników bo nikt inny za niego tego nie zrobi...

 • 2022

  Co za bzdury hahahahahaha a od kiedy to Tauron doprowadza ciepło do budynków w których nie ma instalacji wewnętrznej C.O. Coś dzwoni tylko nie wiadomo w którym kościele panie 2019

 • Kasia R.

  A kiedy Polaka? My też mamy ciepłociąg w podwórku a każdy kopci węglem!

 • gość

  a ktoś cię zmusza do węgla? pozwolenie , projekcik i ogrzewanie na gaz lub prąd.... a zamiast podniecać się ogrzewaniem z ciepłowni sprawdźcie sobie panie koszty tego "cudu" ciepło miejskie to nie są tanie rzeczy! wręcz odwrotnie , a odwrotu nie ma!

 • Nastarowicz Barbara

  Metalowców kiedy?

 • Andrzej

  Macie wspólnoty to wystąpcie do Taurona a nie pisać w internecie

 • PEC

  Metalowców i Hutnicza nigdy ,za duże koszta związane z budową kotłowni .

 • stary piec

  Ciekawe kiedy na Zgodzie zostaną podłączone budynki do CO, nitka ciepłownicza biegnie pod nosem a obiecywane było że do końca 2019r. będą podłączone! Może faktycznie lepiej było głosować na Kostempskiego. No cóż jeszcze tylko dwa lata i osobiście podziękuję przy urnie wyborczej.

 • Iza

  A coś więcej. Jakieś szczegóły???? Myślę, że mieszkańcy kamienic w naszym mieście powinni poznać plany jakie macie. Mamy przecież 21 wiek i ludzie chcieliby mieszkać na takim poziomie. Na Strzelców Bytomskich są 4 budynki a gdzie reszta ????????

 • Basia

  Przez 100 lat nic się nie działo a jak ruszyło to idiotyczne o wszystko pretensje

 • Iza

  Dobrze że ruszyło. Tylko jak pokazują liczne komentarze podłączenie mieszkań do sieci ciepłowniczej to jest jest to wielkie marzenie ludzi którzy tego nie mają i powinno być priorytetem w naszym mieście a nie chwalenie się że podłączą 4 budynki. A gdzie reszta w takim tempie to potrwa to do 2050 roku i ludzie się tego nie doczekają. A ktoś ma centralnie ogrzewanie, gdy mu w domu ciepło to tego nie rozumie. Nie rozumie jak to jest palić w piecu codziennie, przynosić węgiel, czyścić piec, wracać z pracy do zimnego mieszkania bo w tym czasie zgaśnie, zanim się mieszkanie ogrzeje mija jakiś czas.

 • kotłownia

  To miasto potrzebuje dobrego gospodarza który zadba o miasto i mieszkańców o to by wszystkim żyło się lepiej! A nie opowieści o du...e Marynie, obiecanki bez pokrycia i jakoś to będzie. Czyste powietrze powinno być piorytetem,nie nakładając mandaty za palenie w starym piecu, nie przez zmuszanie ludzi do ogrzewania gazem lecz poprzez systematyczne podłączenia do nitki ciepłowniczej. Ale po co jak można temat zwalić na wspólnoty w których miasto ma na dodatek swoje lokale a mimo to umywa ręce. Można podjąć odpowiednie uchwały umożliwiające finansowanie takich inwestycji w zamian za dotację na wymiany pieców. Lecz nasi radni mają co innego w głowach i tu leży problem. Ciekawe co gmina zrobi gdy nastąpi całkowity zakaz ogrzewania węglem? Będą obarczać problemem swoich najemców?

 • gość

  chyba pracujesz jako akwizytor w tauronie! na szczęście w naszym bloku większość jest przeciw płaceniu za straty , grzanie trawników , ulic i ciepłe stołki tłustych prezesów.mam własne ogrzewanie na gaz , sąsiedni budynek dał się zmanipulować i płacze. własne ogrzewanie jest pięcio - sześciokrotnie tańsze , a ogrzewane można włączyć kiedy się chce!

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.