Wiadomości z Świętochłowic

Trwa podłączanie budynków przy ul. Strzelców Bytomskich do ciepła systemowego

 • Dodano: 2022-09-07 14:30

Ciepło systemowe doprowadzane jest aktualnie do budynków znajdujących się przy ul. Strzelców Bytomskich. W planach są dalsze prace m.in. w dzielnicy Lipiny.

Kolejne budynki zostaną podłączone do sieci ciepłowniczej

Trwają prace mające na celu podłączenie budynków znajdujących się przy ul. Strzelców Bytomskich w centrum Świętochłowic do ciepła systemowego. Dzięki inwestycji mieszkańcy 40 mieszkań zyskają dużą wygodę i komfort.

Pierwszą inwestycję zmierzającą do ograniczenia niskiej emisji i poprawienia komfortu mieszkańców rozpoczęto w ubiegłym roku w budynkach przy ul. Średniej. Do ciepła systemowego podłączono wtedy ponad 140 mieszkań.

W planach dalsze inwestycje

Planowane są dalsze prace. W przyszłym roku kolejne inwestycje będą realizowane w dzielnicy Lipiny, gdzie planowane jest przyłączenie do sieci ponad 500 mieszkań i budynków użyteczności publicznej, oraz w mieszkaniach przy ul. Średniej. 

– Wtedy też do sieci podepnie się czworo z siedmiorga najemców z tej ulicy, którzy mieli wątpliwości dotyczące uciepłownienia mieszkań. Pozostali zdecydowali się na instalację centralnego ogrzewania jeszcze w tym roku – przekazuje Daniel Beger, prezydent Świętochłowic i dodaje: – Działamy dalej! Będzie ekologiczniej, wygodniej i bezpieczniej!

Prace zewnętrzne przeprowadzane są przez firmę Tauron Ciepło, natomiast pracami w częściach wspólnych budynków oraz w mieszkaniach zajmuje się świętochłowicki MPGL.

Komentarze (10)    dodaj »

 • jeszcze parę miesięcy

  Tumany zamiast podłączać budynki które są najbliżej sieci ciepłowniczej w pierwszej kolejności to nie,bo trzeba zdobyć głosy wyborcze na Lipinach gdyż w pozostałych dzielnicach ludzie już się poznali na opowiadaczu fantaście i raczej drugi raz tego samego błędu nie popełnią.

 • Gość

  A domki fińskie przy ul. Chorzowskiej kiedy będą podłączone.

 • zefel

  Do wszystkich chętnych na podłączenie do sieci CO - w ubiegłym roku Tauron 16 razy podnosił taryfę.

 • Mieszkanka Chropaczowa

  Kiedy podłączenie na ulicy Wolnego?

 • Jorg

  A ci co mają zaległości czynszowe też będą podłączeni? Ci co płacą regularnie dołożą się do C.0. dla niepłacących.

 • Hauskyjza

  ci nieplacacy dostana doplata ze socjalu

 • OBURZONY

  no i właśnie ten socjal NAPEDZA INFLACJE i tworzy co raz wiecej PATOLI nierobów żerujacych na PODATNIKACH

 • Mieszkanka centrum

  Super a gdzie reszta. Mamy sytuację taką jaką mamy, reszta ma marznąć bo nie ma węgla a oni się chwalą podłączeniem 4 domów. W tym tempie to reszta będzie czekać do 2040 albo 2050 roku. Dziękujemy że4 tak dbają o mieszkańców a indywidualne podłączenie nie jest możliwe a gazu brak i co robić palić śmieciami w zimie a na dwór zakładać maski przeciwgazowe ???

 • gość

  kto jeszcze w tym mieście pali węglem?

 • wpierw

  płać czynsz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również