Wiadomości z Świętochłowic

Skate Park przy Skałce zamknięty - obiekt jest w fatalnym stanie technicznym

 • Dodano: 2019-08-01 14:15

Znajdujący się przy OSiR Skałka w Świętochłowicach skate park jest w tak fatalnym stanie technicznym, że ze względów bezpieczeństwa musiał zostać zamknięty.

Skatepark służył miłośnikom skateboardingu przez ostatnie 7 lat

Skatepark to inwestycja zrealizowana jeszcze w 2012 roku - w ciągu dwóch jesiennych miesięcy powstał wtedy plac o wymiarach 31 na 15 metrów, a na nim pojawiły się konstrukcje do wyczynowej jazdy na rowerze, deskorolce czy rolkach - spin ramp i poręcz spadowa. Całość kosztowała wówczas przeszło 230 tysięcy złotych i przez wiele lat służyła miłośnikom skateboardingu ze Świętochłowic i nie tylko.

Niestety, upływ czasu był dla tej konstrukcji nieubłagany, a materiał, z którego wykonano skatepark, od jakiegoś czasu wymaga już wymiany, bo dalsze użytkowanie obiektu może skończyć się nieszczęściem - w związku z tym obiekt został na razie zamknięty.

Czy i kiedy świętochłowicki skatepark zostanie ponownie otwarty? Czekamy na informację z urzędu miasta - więcej na ten temat już wkrótce na Swiony.pl.

Komentarze (41)    dodaj »

 • kuba

  wydali na skatepark 230 tyś niech wydają jeszcze raz i będą mieli spokój aż na 7 lat według mnie szkoda by było jagby mieli zniszczyć wielki zjazd oraz 2 skocznie

 • Jack

  A może jest ktoś kto wie w jakie drzwi zapukać.Zrobić zrzutkę wśród mieszkańców,. Nie wierzę, że wśród Świętochłowiczan nie ma fachowców którzy w czynie społecznym dokonali by takich napraw sam bym wspomógł. Bywam tam z synkiem i wiem, że uszkodzeniu uległa wieszchnia warstwa. Napewno dzieciaki byłyby wdzięczne.

 • Alfred

  Jak ze cienkiej sklejki to ile to miało wytrzymac

 • załamana

  Pod rządami Begera to miasto upada z każdym dniem :(

 • voytek81

  pod jakim względem upada? niżej się upaść nie da tzn może przestać istnieć Nasze Miasto ale to bardziej prawdopodobne byłoby pod stowarzyszeniem "razem.." i karczem - w końcu przez 8 lat oni doprowadzili Nasze Miasto do ruiny, brak inwestycji, brak dochodów, długi ... wiec jak można niżej upaść?

 • leopold

  Takie szperplatowe i tekturowe inwestycje to pozostałość po tłustych latach za panowania Dawida. No i na "pociechę" te ponad 100 milionów długu , rozbabrana Kalina i zburzony stadion!!!

 • Mieszkaniec

  No i?Natomiast Berger ani tego nie odnowi ani tym bardziej nie postawi nic nowego.

 • voytek81

  no i? najpierw trzeba z długów wyjść - a poprzednicy siedzą w ławach radnych i jacy oni mądrzy, czego oni nie dokonali, jak miasto się rozwijało za ich kadencji... byś miał trochę przyzwoitości radny stowarzyszenia "razem..." to byś się zrzekł mandatu radnego, a nie pluł na wszystko i wszystkich - mieszkańców również .... że doprowadziłeś Miasto do ruiny swoimi decyzjami pod egida karcza

 • Wojtek

  Polecam zobaczyc skate park w niescie kwidzyn wyglada bardzo podobnie. Dziury sa czesto przyczynami wypadkow

 • Gość

  Jak dobrze kojarzę to skate park leży na terenie OSiR Skałka. Dyrektorem jest kolega byłego prezydenta. Może jego trzeba zapytać dlaczego tak wygląda. Ten skate park to była fuszerka już w momencie otwierania i tak długo wytrzymał.

 • beno

  Haha, z byłego prezydenta i dyrektora Skałki tacy są kumple jak z Karcza i Pośpiecha :D

 • Skateman

  O ile pamiętam to obecny dyrektor został nim lata po tym jak skatepark został wybudowany, wiec o zdanie go pewnie nikt nie pytał. Szacun natomiast, ze próbował ratować to dziadostwo które zastał pierwszy raz w roku 2017 a potem w 2018. Że to była fuszerka już na etapie budowy to chyba każdy wie i faktycznie cud, ze to drewniane dziadostwo nie zgniło wcześniej.

 • Anty-nierob

  Tomek, to ty się tak desperacko bronisz?

 • E=mc2

  ;) no tak zastał kiedy zastał ale ile wazeliny było ze jakie to wszystko cudowne.. :D wie chłop jak się obrócić twarzą do słońca... ;) i właśnie taka wazelina przyczyniała się do awansów :)) i przyzwalała na wykonywanie takich fuszer poprzedniemu preziowi.. :) należy mieć swój pogląd już nieważne jaki ale swój jeden.. bo inaczej traci się swoją "tożsamość" i powagę, a takich przypadków mamy w mieście dużo- wystarczy tylko pamiętać... Ale ponoć pierwszy raz jest najtrudniejszy potem już leci :))

 • Endriu

  Tak będzie wyglądało nasze miasto jak Beger porządzi jeszcze parę lat. Wszystko wymaga remontów i konserwacji, nic nie jest wieczne.

 • Jola

  To była od początku zwykła prowizorka

 • voytek81

  a podobno według karcza i stowarzyszenia "razem.." (na tym forum aktywnie się wypowiadają) Nasze Miasto kwitło, rozwijało się za ich rządzenia? teraz widać jak wszystko było robione i w jakim stanie jest, a kasa pusta, Miasto najbiedniejsze wśród wszystkich miast powiatu - dlaczego oni jeszcze w ławach radnych zasiadają?, dlaczego tak aktywnie wytykają teraz swoje zaniedbania i przypisują to innym? dlaczego pobierają pensje za to że doprowadzili nasze Miasto do ruiny? Zaraz pewnie hejt na mnie spadnie od nich na forum ale przyjmę na klatę … byleby mieszkańcy wiedzieli dlaczego tak jest a nie inaczej i czyja to zasługa …

 • Danka

  Przez kadencję Begera wszystko padnie, nie będzie nic. To już jest koniec, nie ma już nic.

 • Mieszkanka

  Szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że oprócz "wszystkiego" padnie również kumoterstwo i protekcja kwitnąca w ostatniej dekadzie.

 • Anonim

  Ten skatepark był by sztosem gdy drewno odnowili bo widzę że zaprojektowała firma techramps którą tworzy najlepsze skateparki A rampy i konty są bardzo przyjemne

123

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również