Wiadomości z Świętochłowic

Skatepark w Lipinach nie powstanie? Miasto nie znalazło jeszcze wykonawcy

 • Dodano: 2022-04-06 07:00, aktualizacja: 2022-04-05 07:16

Skatepark w Lipinach ma powstać w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. Mieszkańcy miasta zastanawiają się, dlaczego na terenie wyznaczonym pod tą inwestycję nic się nie dzieje. Czy to oznacza, że wyczekiwany przez mieszkańców skatepark nigdy nie powstanie? 

Wybrany przez mieszkańców

Rzeczony skatepark ma powstać przy ulicach Wieczorka i Barlickiego. Na wybudowanie właśnie tej inwestycji mieszkańcy Świętochłowic oddali najwięcej głosów podczas głosowania w Budżecie Obywatelskim Świętochłowic w 2020 roku – za stworzeniem skateparku opowiedziało się 1167 osób.

- Skatepark przyczyni się do aktywizacji mieszkańców, przede wszystkim tych najmłodszych. Rosnąca popularność sportów ekstremalnych t.j. jazda na deskorolce, BMX, hulajnodze mogą wpłynąć na atrakcyjność naszego miasta - właśnie dzięki powstaniu skateparku. Również bardziej zaawansowani fani sportów ekstremalnych znajdą dla siebie miejsce do trenowania – czytamy w opisie na stronie Budżetu Obywatelskiego Świętochłowic.

Zapewniono, że obiekt zostanie wybudowany zgodnie z obowiązującymi zasadami BHP. Dodatkowo o bezpieczeństwo użytkujących będzie dbał monitoring. Koszty inwestycji wyceniono na 625 tysięcy złotych.

Brak chętnych na realizację

W miejscu, w którym ma powstać skatepark, na ten moment nic się nie dzieje. Wielu mieszkańców zaczęło zastanawiać się, co dalej z wybraną przez nich inwestycją. Odpowiedzi na to pytanie udzielił prezydent Daniel Beger, podczas ostatniej sesji rady Miasta. Przyznał, że mimo kilku ogłoszonych postępowań, dotychczas nie zgłosił się żaden potencjalny wykonawca, który podjąłby się stworzenia dokumentacji projektowej. Prezydent zapewnił, że zostaną uruchomione kolejne przetargi, aby w końcu wyłonić wykonawcę pierwszego etapu zadania. 

Co to oznacza dla mieszkańców? Przede wszystkim to, że będą musieli poczekać dłużej na zrealizowanie inwestycji, którą wybrali w BO w 2020 roku. 

Komentarze (7)    dodaj »

 • Kadr

  Zbliżają się wybory Berger znów wam coś OBIECA ma teraz kumpla z PO to obiecają razem wszystko

 • Ehhh

  Nie no miejsce idealne na takie inwestycje...juz sie to wyobrazom jak elwry jezdzą na deskach po f16

 • kurde bele

  Koszty inwestycji wyceniono na 625 tysięcy złotych.haha za takie piniondze to mogecie Lipiny ino troszka wypucować i BORDSZTAJNY NA 1 MAJA wypyndzolwać,dziady uod 7 boleści !!!

 • Mieszkaniec Lipin

  Jeśli miejsce w którym miał powstać skatepark jest ukazane na załączonej fotografii.. to po prostu żal patrzeć. W okolicy wszystko się sypie, totalnie zdemolowane budynki, śmietniki i zawartość wywalone w około a miasto myśli o tym żeby wybudować skatepark? To niestety nie pomoże. W ramach budżetu może najpierw firma sprzątająca bo Mpuk sobie nie radzi, malowanie elewacji na jeden kolor i małe prace naprawcze w pobliskich budynkach. Inaczej strach iść na taki skate park.....

 • Mieszkaniec

  Przecież zbliżają się wybory.

 • Endrju

  Za mała kwota na dzisiejsze czasy. Dajcie 2 mln to może ktoś się znajdzie. Niedługo za taką kasę to ewentualnie pomalują przejście dla pieszych.

 • Beata

  Ale wybrali sobie miejsce pare lat temu zgineli tam ludzie w pożarze domu zgineli tam starsi ludzie i młodzi zapomnieli żeście już może można go zrobić na terenie za przedszkolem co a nie tam masakra a gdzie byli stare lipinorze przy tym projekcie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również