Wiadomości z Świętochłowic

Śląskie uczelnie wyższe łączą siły. Przed nami Juwenalia Śląskie 2021!

  • Dodano: 2021-10-11 08:00, aktualizacja: 2021-10-11 08:09

Legendarne Juwenalia Śląskie powracają! Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, święto studentów w końcu może się odbyć. Kogo zobaczymy na scenie na parkingu przy hali Parkowej w Katowicach?

Wielki powrót Juwenaliów

Po raz pierwszy w historii, Juwenalia Śląskie odbędą się w październiku! Zazwyczaj wydarzenie organizowano w maju, jednak w tym roku plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Teraz, gdy sytuacja jest nieco opanowana, możliwe było zorganizowanie święta wszystkich studentów. Wydarzenie rozpocznie się 20 października – wówczas odbędzie się oficjalna impreza Juwenaliów Śląskich w klubie Spiż, przy ulicy Opolskiej 22. Kolejne dwa dni (21.10, 22.10) zostały zagospodarowane na koncerty. 

Kto wystąpi?

W tym roku organizatorzy postawili na równowagę pomiędzy polską muzyką, a elektronicznymi brzmieniami, idealnymi do tańca. W czwartek (21.10), na scenie zobaczymy dwóch polskich artystów: rapera Tymka oraz Brodkę. Ostatni dzień Juwenaliów (22.10) będzie idealny dla osób, które są miłośnikami muzyki elektronicznej; wystąpią m.in. DNF i I.GOT.U.

-W tym roku podczas dwudniowej, wyjątkowej edycji specjalnej będziecie mogli wziąć udział w koncercie topowych polskich artystów oraz tańczyć przy dźwiękach muzyki elektronicznej serwowanej przez najlepszych Dj-ów. – czytamy na stronie promującej wydarzenie.

Harmonogram – Juwenalia Śląskie 2021

  • 20 października, 21:00, Klub Spiż, Katowice – oficjalna impreza Juwenaliów Śląskich
  • 21 października, 19:00, Parking przy Hali Parkowej – koncert Tymek, Brodka
  • 22 października, 20:00, Parking przy Hali Parkowej – koncert Skytech, DNF, I.GOT.U.
juwenalia

Sprzedaż biletów

Aby wziąć udział w wydarzeniu, konieczne jest posiadanie ważnego biletu. 5 października ruszyła ich przedsprzedaż.

Bilety:

  • Early Birds – bilety dla studentów – 30 zł
  • Regular – dla wszystkich osób powyżej 16. życia. Studenci – 30 zł, pozostali – 50 zł.

Osoby poniżej 16. roku życia mogą wejść na teren imprezy wyłącznie w towarzystwie opiekuna prawnego. Każda z tych osób musi posiadać osobny bilet.

Czym są Juwenalia?

Juwenaliami nazywamy święto studentów, które zwyczajowo odbywa się w maju. W wielu miastach akademickich, m.in. w Katowicach, odbywa się symboliczne przekazanie studentom kluczy do miasta, podczas kolorowego korowodu studenckiego. Juwenalia trwają zazwyczaj kilka dni i obfitują w wydarzenia przeznaczone głównie dla studentów, ale nie tylko. Zazwyczaj z okazji święta studentów organizowane są koncerty wykonawców szczególnie lubianych przez młodzież.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również