Wiadomości z Świętochłowic

Śląskie uczelnie wyższe łączą siły. Przed nami Juwenalia Śląskie 2021!

  • Dodano: 2021-10-11 08:00, aktualizacja: 2021-10-11 08:09

Legendarne Juwenalia Śląskie powracają! Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, święto studentów w końcu może się odbyć. Kogo zobaczymy na scenie na parkingu przy hali Parkowej w Katowicach?

Wielki powrót Juwenaliów

Po raz pierwszy w historii, Juwenalia Śląskie odbędą się w październiku! Zazwyczaj wydarzenie organizowano w maju, jednak w tym roku plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Teraz, gdy sytuacja jest nieco opanowana, możliwe było zorganizowanie święta wszystkich studentów. Wydarzenie rozpocznie się 20 października – wówczas odbędzie się oficjalna impreza Juwenaliów Śląskich w klubie Spiż, przy ulicy Opolskiej 22. Kolejne dwa dni (21.10, 22.10) zostały zagospodarowane na koncerty. 

Kto wystąpi?

W tym roku organizatorzy postawili na równowagę pomiędzy polską muzyką, a elektronicznymi brzmieniami, idealnymi do tańca. W czwartek (21.10), na scenie zobaczymy dwóch polskich artystów: rapera Tymka oraz Brodkę. Ostatni dzień Juwenaliów (22.10) będzie idealny dla osób, które są miłośnikami muzyki elektronicznej; wystąpią m.in. DNF i I.GOT.U.

-W tym roku podczas dwudniowej, wyjątkowej edycji specjalnej będziecie mogli wziąć udział w koncercie topowych polskich artystów oraz tańczyć przy dźwiękach muzyki elektronicznej serwowanej przez najlepszych Dj-ów. – czytamy na stronie promującej wydarzenie.

Harmonogram – Juwenalia Śląskie 2021

  • 20 października, 21:00, Klub Spiż, Katowice – oficjalna impreza Juwenaliów Śląskich
  • 21 października, 19:00, Parking przy Hali Parkowej – koncert Tymek, Brodka
  • 22 października, 20:00, Parking przy Hali Parkowej – koncert Skytech, DNF, I.GOT.U.
juwenalia

Sprzedaż biletów

Aby wziąć udział w wydarzeniu, konieczne jest posiadanie ważnego biletu. 5 października ruszyła ich przedsprzedaż.

Bilety:

  • Early Birds – bilety dla studentów – 30 zł
  • Regular – dla wszystkich osób powyżej 16. życia. Studenci – 30 zł, pozostali – 50 zł.

Osoby poniżej 16. roku życia mogą wejść na teren imprezy wyłącznie w towarzystwie opiekuna prawnego. Każda z tych osób musi posiadać osobny bilet.

Czym są Juwenalia?

Juwenaliami nazywamy święto studentów, które zwyczajowo odbywa się w maju. W wielu miastach akademickich, m.in. w Katowicach, odbywa się symboliczne przekazanie studentom kluczy do miasta, podczas kolorowego korowodu studenckiego. Juwenalia trwają zazwyczaj kilka dni i obfitują w wydarzenia przeznaczone głównie dla studentów, ale nie tylko. Zazwyczaj z okazji święta studentów organizowane są koncerty wykonawców szczególnie lubianych przez młodzież.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.