Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy policjanci doskonalili technikę strzelecką

  • Dodano: 2021-10-11 05:30, aktualizacja: 2021-10-11 05:37

Świętochłowiccy policjanci wzięli udział w treningu z wyszkolenia strzeleckiego. Oprócz techniki doskonalili także „celne oko”, bowiem codzienna służba wymaga od nich umiejętności sprawnego posługiwania się bronią. Mundurowi zrealizowali elementy strzelań statycznych i dynamicznych, pod czujnym okiem instruktora. Trening odbył się w nowym obiekcie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Policjanci ze świętochłowickiej komendy rozpoczęli kolejny cykl treningów strzeleckich

Pod czujnym okiem instruktora wyszkolenia strzeleckiego stróże prawa szlifowali swoje umiejętności w obchodzeniu się z bronią palną. Sprawnego posługiwania się bronią wymaga bowiem od nich codzienna służba. Miejscowi policjanci cyklicznie uczestniczą w szkoleniach i ćwiczeniach, podczas których doskonalą zarówno swoją wiedzę, jak i umiejętności strzeleckie oraz technikę i „celne oko”, aby wzorowo wykonywać swoje obowiązki służbowe. Szkolenie strzeleckie musi zaliczyć każdy stróż prawa. Podczas zajęć korzystali z broni osobistej, którą pobierają do służby. Mundurowi zrealizowali elementy strzelań statycznych i dynamicznych. Dzięki możliwości wykorzystania nowoczesnego obiektu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach trening świętochłowickich stróżów prawa odbył się w krytej strzelnicy, będącej jedną z najnowocześniejszych policyjnych strzelnic w całym kraju.

Przed strzelaniem odbyła się część teoretyczna, w trakcie której instruktor omówił między innymi zasady obowiązujące na strzelnicy. Część praktyczna treningu odzwierciedlała realne sytuacje, w których mogą się znaleźć mundurowi. Policjanci podczas ćwiczeń musieli się wykazać szybkością, opanowaniem i celnością podczas oddawania strzałów z broni krótkiej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.