Wiadomości z Świętochłowic

Ślubowała "służyć wiernie narodowi". Nawet z narażeniem życia

 • Dodano: 2022-03-17 08:30, aktualizacja: 2022-03-17 08:44

W miniony wtorek w świętochłowickiej komendzie odbyło się uroczyste ślubowanie. Policjantka, która zasiliła stan etatowy miejscowej policji, złożyła rotę ślubowania. Mundurowa niebawem rozpocznie szkolenie, a następnie adaptację zawodową w pododdziale prewencji policji, tak aby później pełnić służbę w świętochłowickim garnizonie.

Nowa funkcjonariuszka w świętochłowickiej policji 

Uroczyste ślubowanie mundurowej przyjął Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach podinspektor Dawid Gil. Następnie wręczył jej akt ślubowania i pogratulował wyboru zawodu. Podkreślił, że w rocie ślubowania, którą wypowiedziała, zobowiązała się służyć obywatelom i strzec bezpieczeństwa. Niejednokrotnie może to kolidować z życiem prywatnym, jednak dobro służby powinno być dla niej priorytetem.

Żeby zostać policjantem, musiała przejść całą procedurę doboru, która do łatwych nie należy. Jednak pełnienie służby przynosi wiele satysfakcji i z pewnością warte jest wszelkich starań. Każdy nowo przyjęty adept, zanim jednak zacznie pełnić służbę na ulicach naszego miasta, chronić porządku publicznego i strzec bezpieczeństwa mieszkańców, musi jeszcze z powodzeniem zakończyć szkolenie podstawowe.

Przed nową policjantką jeszcze kilka miesięcy wytężonej nauki w policyjnej szkole i bardzo trudny egzamin końcowy. Na koniec czeka ją jeszcze adaptacja zawodowa pod czujnym okiem funkcjonariuszy katowickiego oddziału prewencji. W tym czasie to oni w praktyce będą ją uczyć policyjnego fachu.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Hwdp

  Z narażeniem życia

 • Jack

  Tylko jak ci sie kolo d pali nie ma Chwdp - debizlizm nie boli co

 • :D

  Aha... Super news. Jak gdzieś przyjmą nową sprzedawczynię w spożywczym to też będzie informacja?

 • gość

  a o naszym nowym gospodarzu domu ani słowa....

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.