Wiadomości z Świętochłowic

Ślubowała "służyć wiernie narodowi". Nawet z narażeniem życia

 • Dodano: 2022-03-17 08:30, aktualizacja: 2022-03-17 08:44

W miniony wtorek w świętochłowickiej komendzie odbyło się uroczyste ślubowanie. Policjantka, która zasiliła stan etatowy miejscowej policji, złożyła rotę ślubowania. Mundurowa niebawem rozpocznie szkolenie, a następnie adaptację zawodową w pododdziale prewencji policji, tak aby później pełnić służbę w świętochłowickim garnizonie.

Nowa funkcjonariuszka w świętochłowickiej policji 

Uroczyste ślubowanie mundurowej przyjął Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach podinspektor Dawid Gil. Następnie wręczył jej akt ślubowania i pogratulował wyboru zawodu. Podkreślił, że w rocie ślubowania, którą wypowiedziała, zobowiązała się służyć obywatelom i strzec bezpieczeństwa. Niejednokrotnie może to kolidować z życiem prywatnym, jednak dobro służby powinno być dla niej priorytetem.

Żeby zostać policjantem, musiała przejść całą procedurę doboru, która do łatwych nie należy. Jednak pełnienie służby przynosi wiele satysfakcji i z pewnością warte jest wszelkich starań. Każdy nowo przyjęty adept, zanim jednak zacznie pełnić służbę na ulicach naszego miasta, chronić porządku publicznego i strzec bezpieczeństwa mieszkańców, musi jeszcze z powodzeniem zakończyć szkolenie podstawowe.

Przed nową policjantką jeszcze kilka miesięcy wytężonej nauki w policyjnej szkole i bardzo trudny egzamin końcowy. Na koniec czeka ją jeszcze adaptacja zawodowa pod czujnym okiem funkcjonariuszy katowickiego oddziału prewencji. W tym czasie to oni w praktyce będą ją uczyć policyjnego fachu.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Hwdp

  Z narażeniem życia

 • Jack

  Tylko jak ci sie kolo d pali nie ma Chwdp - debizlizm nie boli co

 • :D

  Aha... Super news. Jak gdzieś przyjmą nową sprzedawczynię w spożywczym to też będzie informacja?

 • gość

  a o naszym nowym gospodarzu domu ani słowa....

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również