Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Sonda: Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 • Dodano: 2020-07-02 13:45, aktualizacja: 2020-07-03 09:09

W niedzielę, 12 lipca 2020 odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. O najwyższy urząd w państwie ubiegać się będą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich 2020? Weź udział w naszej sondzie!

Oddaj głos na swojego kandydata

12 lipca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich

W pierwszej turze zwyciężył Duda, na którego w całej Polsce zagłosowało 43,67 proc. wyborców. Drugi był Rafał Trzaskowski, który uzyskał 30,34 proc. głosów.

W województwie śląskim triumfował Andrzej Duda, zdobył 41,22 proc. głosów. Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 34,2 proc. W Świętochłowicach również wygrał obecnie urzędujący prezydent, który otrzymał 39,18 proc. głosów.

Najnowszy sondaż prezydencki dotyczący II tury wyborów wygrywa Rafał Trzaskowski

Najnowszy sondaż prezydencki dotyczący II tury wyborów wygrywa Rafał Trzaskowski. Na prezydenta Warszawy swój głos oddałoby 48,1 proc. ankietowanych. W stosunku do wcześniejszego sondażu IBRiS dla WP kandydat Koalicji Obywatelskiej zyskał 2,6 punktów procentowych.

Drugie miejsce przypadłoby Andrzejowi Dudzie. Głos na urzędującego prezydenta oddałoby 45,6 proc. głosów. W stosunku do wcześniejszego sondażu to wynik gorszy o 0,3 proc. punktów procentowego.

Sondaż pracowni IBRiS dla WP został zrealizowany jeszcze przed ciszą wyborczą - w piątek 26 czerwca. Badanie przeprowadzono metodą CATI (wywiad wspomagany komputerowo) na próbie 1100 Polaków posiadających prawo do głosowania.

Sonda: Na kogo zagłosujecie 12 lipca?

Chcemy sprawdzić, czy wyniki ogólnopolskich sondaży pokrywają się z nastrojami wyborczymi w Rudzie Śląskiej. Aktywowaliśmy więc na naszym portalu sondę.

Przypominamy, że sonda na portalu to element interaktywny – forma kontaktu z Czytelnikami. Jej celem nie jest przeprowadzenie wiarygodnych badań a zapoznanie się z nastrojami grupy użytkowników strony.

W sondażu można oddać jeden głos na dobę z danego adresu IP lub urządzenia. Na głosy czekamy do czwartku 9 lipca 10:00, wtedy też zweryfikujemy ich poprawność i podamy wyniki.

Na kogo zagłosujecie 12 lipca? Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej sondzie.


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Komentarze (66)    dodaj komentarz »

 • pracowity

  A pis nabija się tylko z klasy średniej, bo zabiera w podatkach, a oddaje namiastkę w postaci 500+ głównie tym "biednym". Najlepiej gnoić tych, którzy pracują, mają 30 lat i nie mają dzieci - omija ich zerowy podatek do 26 roku życia, nie dostają 500+, ani bonu turystycznego, a mimo to płacić muszą podatki i to nieraz więcej niż hołota, która żyje z 500+ i socjalu.

 • Andrzej

  Wiesz nawet w UE płaci się podatek za to że jest się kawalerem albo panną tzw. bykowe. Weź znajdź sobie drugą połówkę z którą przejdziesz przez życie będziesz mieć radość i sens życia czyli swoje dzieci później doczekasz się wnuków a kiedy dożyjesz starości (czego Tobie życzę ) i będziesz mógł odejść z pracy na emeryturę to będzie miał kto na Ciebie pracować. Niestety na dzisiejszych emerytów pracują ludzie w wieku produkcyjnym więc nie narzekaj, że rząd wspiera rodziny wielodzietne bo albo nasze dzieci albo emigranci tylko na tych drugich też trzeba będzie wydać sporo pieniędzy. Nasi młodzi ludzie pracują na emerytów w Europie i tamte społeczeństwo ma uzasadnione obawy że polacy wyjadą. Każda grupa społeczna ma jakieś wsparcie jedni większe drudzy mniejsze. Zwróć uwagę że wiele firm średnich bardzo duże odpisuje sobie z podatku a to paliwo, a to znowu farby tapety do domu na koszt firmy, samochody na koszt firmy wystarczy włożyć do niego kratkę z tyłu i już limuzyna staje się dostawczakiem. Nie narzekajmy że ktoś dba o rodzinę to naprawdę jest bardzo ważne. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia

 • szoku

  z ciebie taka klasa średnia - jak się nie ukradnie co POpadnie

 • tak ino

  Szoku to, że siedzisz w doma i nic niy robisz ino patrzysz coby pis wygralo, żebyś mioł co do gara ze socjalu wrazić to niy oznaczo, że inni tak robiom. DO ROBOTY NIEROBIE!

 • anula

  PAD tylko...

 • ola

  WyPAD2020 :)

 • hahaha

  PAD tylko... WYPAD XD

 • Idusia

  Jeśli choodzi o województwa to jest 13:3. Tego nadrobić się nie da.

 • zuza77

  da się na śląsku ludzie mają dość pogardy PiS dla nasz ślązaków!!!

 • AM

  Jestem rodowitym Ślązakiem i głosuję na PAD. Popieram PiS. Nie biorę socjalu. Proszę nie wypowiadać się w moim imieniu.

 • Gnida

  Gańba przinosisz Ślonzoku pieroński

 • prawo

  Rodowity "Ślązak" co niy poradzi godać, bo jego opa był przeciepem ze wschodu. I tyla z tego "rodowodu".

 • Wzburzony

  I nazywasz się Kurzawa.

 • dickens

  tylko ANDRZEJ DUDA !!!

 • Wyborca

  Ja oddam głos na Begera, ponieważ do tej pory dobrze mu się wiodło w prezydenturze, więc niech i kolejną kadencję rządzi. Ups to nie te wybory...

 • Tj

  Na nikogo ponieważ i tak wygra Duda. Wybory w Polsce są nudne jak flaki w oleju po za jednym wyjątkiem jak ostatnie wybory w Swionach gdzie Berger wygrał rzutem na taśmie tylko i wyłącznie dzięki Kwaśny która była przeciw Kostempskiemu oraz Nowakowi i to wszystko z przewaga 122 głosów a wrażenie jakby z przewagą 12 200.

 • Filuś

  Jak Kostempski zdobywał głosy to wlos na głowie się jeży

 • Korea

  Wygrać z urzędującym Prezydentem to zawsze wielka wygrana, Kostempski miał cały polityczny aparat do dyspozycji, środki miejskie, narzędzia urzędowe a mimo to przegrał. Obecnego Prezydenta wybrali mieszkańcy, w pierwszej turze tamtych miejskich wyborów nie brałem udziału ale w drugiej już nie miałem wątpliwości i zdecydowanie zawierzyłem człowiekowi orkiestrze a obecnemu Przewodniczącemu Rady i swej decyzji nie żałuję.

 • Tj

  Dobrze, ale jak pisałem, wygrać z przewagą TYLKO z 122 głosami to jak wygrać w finale mistrzostw świata w piłce jedną samobójczą bramką w 89 minucie a odnoszę wrażenie że ugrupowanie Begera i jego zwolennicy cieszą się jakby wygrali 17:0.Ciekaw jestem następnych wyborów przede wszystkim kto będzie startować i kto wygra. Wróżę że będzie wesoło.

 • Fiona

  Ale Kostempski chciałby mieć te 122 głosy. Oj chciałby.

1234

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.