Wiadomości z Świętochłowic

Sonia Kwaśny popiera referendum, ale nie zamierza uczestniczyć w zbieraniu podpisów

 • Dodano: 2020-03-05 09:30

Trwa zbiórka podpisów na rzecz zorganizowania w Świętochłowicach referendum dla odwołania Daniela Begera ze stanowiska prezydenta miasta. Na zebranie głosów poparcia dla swojej inicjatywy organizatorzy mają czas tylko do połowy marca. Czasu jest niewiele, więc w mediach społecznościowych pojawił się apel do kilku osób z prośbą o wsparcie. 

Apel pojawił się na należącym wcześniej do Urzędu Miasta profilu facebookowym, którego nazwa została zmieniona na "Świętochłowice referendum": 

Zbieramy podpisy pod referendum w sprawie odwołania Daniela Begera przed upływem kadencji. Nie jesteśmy związane z żadną partią. Od półtora miesiąca spotykamy się z ciepłym poparciem ze strony naszych mieszkańców, którzy podczas rozmów wskazują, żeby oprócz nas zbierały również inne osoby, dlatego prosimy panią Sonię Kwaśny, pana Bartosza Karcza, pana Dawida Kostempskiego oraz pana Rafała Świerka o włączenie się w zbieranie podpisów z nami – brzmi apel grupy inicjującej referendum. 

Sonia Kwaśny popiera referendum, ale nie zamierza uczestniczyć w publicznym zbieraniu podpisów

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Sonię Kwaśny, która podczas wyborów samorządowych w 2018 roku również kandydowała na urząd prezydenta miasta, zdobywając 4 813 głosów, co dało 27,12% poparcia, co nie wystarczyło na przejście do drugiej tury. Sonia Kwaśny postanowiła wówczas poprzeć kandydaturę Daniela Begera, ten z kolei zadeklarował, że jeżeli wygra, mianują ją na stanowisko wiceprezydent, co później faktycznie uczynił.  

Szybko jednak okazało się, że rozbieżności między Danielem Begerem a Sonią Kwaśny nie dają szans na skuteczną współpracę - 30 kwietnia 2019 roku wiceprezydent została odwołana ze stanowiska. 

Teraz była wiceprezydent Świętochłowic deklaruje, że popiera akcję referendalną, ale nie zamierza uczestniczyć w publicznej zbiórce podpisów: 

Rozumiem apel inicjatorek referendum do mnie i Ruchu Ślązaków, bo to my doprowadziliśmy do wygranej Daniela Begera w wyborach samorządowych, a później zostaliśmy przez niego zwiedzeni. Swoim podpisem poparłam już wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania prezydenta przed upływem kadencji, bo jako mieszkanka Świętochłowic dobrze wiem, że przez nieudolność obecnej władzy i brak elementarnej wiedzy o zarządzaniu miastem, co potwierdzają kolejne opinie i decyzje Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach i nadzoru prawnego Wojewody Śląskiego, odwołanie tego człowieka leży w najlepszym interesie Świętochłowic. Nie zamierzam jednak uczestniczyć w publicznym zbieraniu podpisów popierających inicjatywę referendum - brzmi treść oświadczenia Sonii Kwaśny dla portalu Swiony.pl. 

Komentarze (87)    dodaj »

 • Karcz

  Sonia uwazaj bo DELFIN KOLEKCJONER PORAŻEK pociagnie cie na dno

 • kostka brukowa

  Jak tam hejterskie bałwany opluwające wszystko wasz idol babką się dzielił na mieście fajny gest trzeba przyznać, lecz jak robił to delfin rozdając pączki to ujadaliście co niemiara obłudnicy. To ta wasza prawda uczciwa i transparentna?Zaznaczam że nie jestem miłośnikiem delfina obserwuję wasze poczynania i wyciągam wnioski,zakłamanie i obłuda to wasze znaki rozpoznawcze!

 • Kmiciol

  KOSTEMPSKI KOLEKCJONER PORAŻEK DALEJ MĄCI WON Z NASZEGO MIASTA !!!

 • krist

  ulice zamiatać nie do polityki panie Karcz Kostempski Świerk Respondek I Kwaśna !!!!

 • H.

  krist ,ty trzy metry przed nimi z polewaczką , żeby się nie kurzyło.Twoje komentarze pasują jak ulał do tej "elity".

 • pif paf

  Pieski z kolesiarskiej sitwy znów ujadają! Szczekajcie sobie ile chcecie i tak zostaniecie rozliczeni jak nie teraz to za 3,5 roku,co ma wisieć nie utonie! Im dłużej to trwa tym więcej macie za uszami.

 • A.Z.

  Ciekawe co na to mówi jej mąż. Kobieta powinna domem się zająć i dziećmi, a nie politykować!

 • Janka

  A.Z .twoja wypowiedź to typowy SZOWINIZM.Co Wy na to dziewczyny.Obojętnie ,czy piszący stoi po jednej czy drugiej stronie, nie może nam narzucac co mamy i co chcemy robić, to nie XIX w.Taki ktoś niech swoje przemyślenia i stereotypy zostawi w swoich czterech scianachTen wpis dotyczy i innych podobnie myślących.

 • Sznita

  Zdaje się że ona nie ma męża, może właśnie dlatego taka zadziorna bo nie ma co robić

 • tu urodzony

  Mechanik dobrze napisał pani Sonia do 2 tury prezydenckiej sie nie zalapala mandatu radnego też od wyborców nie dostała więc za stolek poparła pana Begera i prosze nie pisac ze Beger dzięki niej zostal prezydentem bo ona jak każdy mieszkaniec ma tylko jeden glos i mogla sobie mowic ze by w 2 turze ci co na nia glosowali oddali glos na Begera osobiscie znam wielu ludzi ktorzy glosowali na Kostempskiego lub wcale nie glosowali

 • Tu mieszkający

  A to ty jasnowidz jesteś? Może ten z mpgl? To by wiele wyjaśniało.

 • Mechanik

  Kwaśny ty nawet nie dostałaś głosów żeby zostać radną a tu mącisz, mieszkańcy zdecydowali to nie to samo co dostać bez społecznego poparcia coś od partii. Odejdź dziołcha wstydu oszczędź.

 • kolanko 3/4 cala

  Mechanik hahaha idz synek naprawiać kible w Angielskim magistracie bo chyba tylko na tym się znasz.

 • Grzybek

  Autorytet się znalazł, zwijaj loczki

 • haha

  W wyborach głosowałem na Kwaśny zeby pozbyc sie Kostempskiego ale widze ze ona jest taka jak on juz nigdy wiecej na nią nie zagłosuje

 • H.

  No, i cały świat dowiedział się na kogo nie zagłosujesz . Taki protest song .Pewnie jakiś eskimos da ci łapkę w górę.

 • Ewa

  KOSTEMPSKI WON ZE ŚWION

 • Wyborca

  Kostempski dalej mąci , weź już byłyprezydencie i byłyradny odpuść , nikt cie tutaj nie chce , wszyscy mają już ciebie dość i twoich klamst zajmij sie CBA bo o ciebie pytaja

 • sąsiadka z Polnej

  Kostempski i jego żona w sądzie w Rybniku pod przysięgą zeznawali, że mieszka na Polnej w Świętochłowicach. Dla niedowiarków - TVP Katowice filmowała rozprawę. Robota dla prokuratora ...

 • Ojgyn

  Dziwi mnie wspolpraca Kwasny z takim kims jak kostempski, ktory staral sie utrudniac jej prace. Podpalenia siedziby ŚTM z wiadomego rokazu. A redakcja portalu niech usuwa dalej niewygodne i pelne prawdy komentarze. Zalosne

12345

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również