Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Spór wokół zawieszenia Oddziału Pediatrii - lekarze apelują, prezydent uspokaja

  • Dodano: 2019-09-27 11:00

Zawieszenie Oddziału Pediatrii w świętochłowickim szpitalu budzi sporo emocji - nic dziwnego, bo wyłączenie go w czasie sezonu infekcyjnego na pewno będzie kłopotliwe. Zarząd szpitala powołuje się na kiepską sytuację finansową i zarzuca personelowi brak dobrej woli, sam personel twierdzi, że oddział może dalej funkcjonować, a podjęcie decyzji o zawieszeniu jest nierozsądne, z kolei prezydent Świętochłowic Daniel Beger stara się załagodzić emocje.

Zarząd szpitala wydał oświadczenie, z którym lekarze się nie zgadzają

Zarząd podjął decyzję o zawieszeniu Oddziału Pediatrii, o czym pisaliśmy w artykule: "Szpital w Świętochłowicach do końca roku zawiesza działalność Oddziału Pediatrii". Z takim postawieniem sprawy nie zgadza się personel placówki, który uważa, że zawieszenie oddziału w czasie sezonu wzmożonych infekcji jest złą decyzją, Lekarze wystosowali pismo do prezydenta Świętochłowic Daniela Begera z prośbą o interwencję:

Planowane zawieszenie Oddziału przypada na okres zwiększonej zachorowalności wśród dzieci, a Miasto w tym okresie nie będzie w stanie zapewnić adekwatnej opieki swoim Małym Mieszkańcom. Brak możliwości hospitalizacji na miejscu będzie również dużym utrudnieniem zarówno dla Rodziców, jak i dla kierujących lekarzy. Biorąc pod uwagę ilość hospitalizowanych dzieci w okresie jesienno- zimowym w latach poprzednich, mamy obawy, czy ilość miejsc w szpitalach ościennych będzie wystarczająca dla Świętochłowickich Dzieci - czytamy w liście, jaki lekarze wystosowali do Daniela Begera - Równocześnie pragniemy zwrócić uwagę na trudną sytuację personelu, który jest zmuszony do zmiany miejsca pracy w trybie pilnym. Zawieszenie działalności Oddziału będzie wiązać się z bezpowrotną utratą wykwalifikowanych pracowników, którego deficyty na rynku są widoczne we wszystkich jednostkach opieki medycznej. Nadmieniamy również, że podawaną nam przyczyną zawieszenia pracy Oddziału jest remont, który ze względu na obecny stan techniczny można odłożyć na miesiące letnie. Poza tym, ostatni remont odbył się w grudniu 2018r. (pisownia oryginalna)

Daniel Beger spotkał się z lekarzami, ale oddział i tak czeka zawieszenie

Pismo jest datowane na dzień 19 września, a już kilka dni później, bo 24 września przedstawiciele lekarzy spotkali się z prezydentem Świętochłowic Danielem Begerem w Urzędzie Miasta. Podczas spotkania nie zapadły jednak żadne konkretne ustalenia, a na oficjalne stanowisko władz miasta musieliśmy poczekać do czwartku, kiedy to Daniel Beger opublikował oświadczenie na swoim profilu w serwisie Facebook:

Zawieszenie działalności oddziału pediatrycznego na 3 miesiące, choć nie było dla dyrekcji szpitala łatwą decyzją, pozwoli przede wszystkim zapewnić odpowiednią liczbę zaangażowanych fachowców zajmujących się naszymi dziećmi. W tym czasie oddział zostanie też dostosowany do obowiązujących wymogów sanitarnych, a jego modernizacja polepszy warunki leczenia oraz pracy. To również pierwszy krok planu naprawczego, który pozwoli na przywrócenie jego rentowności - pisze w swoim oświadczeniu Daniel Beger - Rozumiejąc obawy rodziców, do których przecież sam należę, zapewniam, że żadne dziecko nie zostanie pozbawione doraźnej pomocy. Natomiast mali pacjenci wymagający hospitalizacji przyjmowani będą w tym czasie na oddziały szpitalne w pobliskich miastach. Jednocześnie liczę na współpracę lekarzy, pielęgniarek, personelu niemedycznego oraz dyrekcji, głęboko wierząc, że wszystkim nam jednakowo zależy na dobru pacjentów i jedynego szpitala w mieście - czytamy dalej.

Pełne oświadczenie prezydenta w sprawie zawieszenia Oddziału Pediatrii w świętochłowickim szpitalu dostępne poniżej:

 

Zobacz także

Komentarze (43)    dodaj komentarz »

  • Malina

    Urzędników w szpitalu? ojujałeś?

  • Jorg

    Pielęgniarka przecież nie zarządza pieniędzmi.

  • V81

    aha czyli twoim zdaniem pieniędzmi szpitala zarządza urzędnik... oj oj oj, do szkoły i to już

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.