Wiadomości z Świętochłowic

Spotkanie informacyjne w sprawie remediacji stawu Kalina już jutro!

 • Dodano: 2022-03-21 07:00, aktualizacja: 2022-03-21 07:20

Władze miasta zapraszają mieszkańców na spotkanie informacyjne, którego głównym tematem będzie staw Kalina. Celem wydarzenia jest poinformowanie uczestników o postępie prac remediacyjnych, a także zachęcenie ich do uczestniczenia w planowaniu zagospodarowania okolic stawu.

Spotkanie informacyjne

Przypominamy, że już w najbliższy wtorek, 22 marca, o godzinie 17:30 odbędzie się spotkanie informacyjne z mieszkańcami w związku z realizacją projektu „Remediacja stawu Kalina”. Na miejsce spotkania wybrano Szkołę Podstawową nr 8. Zapowiedziano, że w wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele Zarządu Miasta Świętochłowice, Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach oraz wykonawcy inwestycji, czyli firma REMEA. Podczas spotkania będą omawiane postępy prac, a także dalsze plany, obejmujące m.in. zagospodarowanie terenów wokół stawu Kalina.

Rozbrajanie ekologicznej bomby

Silnie zanieczyszczony staw Kalina to bomba ekologiczna, którą w końcu postanowiono rozbroić. Urząd Miejski podpisał umowę z wykonawcą inwestycji 7 stycznia 2020 roku – od kwietnia tego samego roku w okolicach stawu trwają prace, które mają przywrócić zbiornikowi dawny blask. Staw jest oczyszczany, aby mieszkańcy nie musieli się już zmagać z duszącym smrodem, który unosił się nad zbiornikiem. Na ten moment nieprzyjemny zapach może być jednak nieco bardziej odczuwalny – wykonawcy inwestycji zapewniają, że jest to stan przejściowy i już niebawem nieprzyjemności zapachowe zupełnie znikną. 

Spotkanie informacyjne w sprawie remediacji stawu Kalina już jutro!

Komentarze (6)    dodaj »

 • Dziambel

  Może ktoś pamięta co znajdowało się na górce (która była niegdyś hołdą) ponad Kaliną? A więc był tam mały staw z chemikaliami koloru jasno żółtego, bardzo zagęszczony. Coś podobnego jak farba lub lekko rozgrzana plastelina. Przez dziesiątki lat spływało to z deszczami w dół do stawu. Teraz chcą cudownym sposobem wszystko oczyścić co jest po prostu złudzeniem. Powinni ten staw zasypać. Zamiast wydawać na niego miliony powinni zrobić remont np. Ulicy Bytomskiej od Łagiewnik aż do średnicówki. Ta ulica jest codziennie oblężana przez chyba nawet tysiące samochodów. Niestety wstyd za taką ulicę, która przypomina polną drogę

 • Mieszkaniec

  Z tego, co wiem to i na remont Bytomskiej prezydent pozyskał środki. Każda dzielnica jest ważna. Nie lekceważ problemu, tylko dlatego że tam nie mieszkasz.

 • Karlus ze Hugobergu

  "Podczas spotkania będą omawiane postępy prac, a także dalsze plany, obejmujące m.in. zagospodarowanie terenów wokół stawu Kalina"Kole stawu ze jednyj strony momy jusz w 3 d.u.p.y.blaszokow trza je wyrombać i cołki teryn na rekracyjo zagospdarzyć!

 • hutnik

  Może będzie delfin dyc to jego 8 lat rewitalizacji i wycieczka do RIO DE JANAIRO sprawily ze kalina fajnie wonio

 • zefel

  Rewitalizacja Kaliny trwo już łod ponad 30 lot.

 • kurde bele

  zefel - 30 lot bo śwony majom do r.z.i.c.i takich byrgermajstrow!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również