Wiadomości z Świętochłowic

Świetlica w SP5 krainą małych podróżników

  • Dodano: 2021-02-11 08:15, aktualizacja: 2021-02-11 06:26

W świetlicy działającej w Szkole Podstawowej nr 5 w Świętochłowicach wiele się dzieje. Dzieci stają się podróżnikami zwiedzającymi cały świat. Dzięki bardzo ciekawym, cyklicznym zajęciom uczniowie poznają różne kraje, np. Egipt i Wenecję.


Dzień ze starożytnym Egiptem był pełen atrakcji – dzieci przygotowywały maski na wzór autentycznej, pochodzącej z wioski nubijskiej, próbowały odczytać hieroglify, a w sali audiowizualnej podziwiały piramidy oraz Sfinksa. Uczniowie dowiedzieli się, kim jest Anubis, co to kanopa oraz przymierzyły prawdziwą egipską galabiję. Idąc za wskazówkami mapy, zaklinając węże, uważając na skorpiony, dzieci dotarły do skarbu faraona. Wiele radości sprawił także uczestnikom zajęć konkurs na stworzenie żywej mumii. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczyły się witać w dialekcie języka arabskiego oraz dowiedziały się wszystkiego na temat sztucznej brody faraona i makijażu Egipcjan.

Trwa karnawał, a więc nie mogło zabraknąć także wycieczki śladami karnawału w Wenecji. Dzieci były zachwycone filmem ukazującym otwarcie niezwykle barwnego weneckiego karnawału. Uczniowie oniemieli, obserwując lot Anioła – tradycyjną ceremonię polegającą na zjeździe pięknie ubranej wenecjanki na linach z dzwonnicy na placu Świętego Marka. Wiele radości sprawiło dzieciom robienie karnawałowych masek oraz sesja zdjęciowa.

W świetlicy SP5 jest również miejsce na ludowe tradycje. Niedawno odbyły się warsztaty rękodzieła – dzieci lepiły z gliny różne naczynia według własnego pomysłu. Z wielką starannością uczniowie odciskali wzory z koronki, aby ich dzieła były jeszcze piękniejsze. Przygotowana przez wychowawcę świetlicy wystawa porcelanowych naczyń, na której można było zobaczyć m.in.  filiżankę z Anglii, wzbudziła niekłamany zachwyt dzieci.

Świetlica w SP5 to miejsce magiczne – dzieci mogą, nie opuszczając budynku szkoły, zwiedzić cały świat, rozwijać swoje umiejętności oraz wiele się nauczyć.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.