Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy policjanci na pikniku militarnym

  • Dodano: 2020-09-15 07:00, aktualizacja: 2020-09-15 07:14

Policjanci ze świętochłowickiej komendy uczestniczyli w 1 Pikniku Militarnym i 2 Śląskich Manewrach ASG.

Wydarzenie upamiętniające 100-lecia Powstań Śląskich odbyło się w sobotę na terenie Doliny Lipinki. Na specjalnie przygotowanym stanowisku stróże prawa zaprezentowali umundurowanie oraz wyposażenie naszej formacji. Mundurowi promowali oraz zachęcali uczestników do korzystania z aplikacji związanych z bezpieczeństwem.

W miniony weekend na ternie Świętochłowic odbył się piknik militarny zorganizowany przez KRS TKKF TYTAN Świętochłowice oraz TEAM SPECIAL FORCE ASG. Wydarzenie upamiętniające 100-lecie Powstań Śląskich odbyło się na terenie Doliny Lipinki, która zmieniła się w pole trzech dużych bitew batalionów-Niemieckiego i Powstańczego wraz z podległymi im plutonami. Manewry wojskowe odbyły się w ramach 1 Pikniku Militarnego i 2 Śląskich Manewrów ASG w Świętochłowicach, czyli jednodniowej imprezy militarnej i zawodów w postaci manewrów ze sztuki przetrwania i taktyki walki z użyciem broni ASG. Cała impreza odbyła się pod patronatem m.in. Prezydent Miasta Świętochłowice oraz Muzeum Powstań Śląskich. Również Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach objął wydarzenie swoim patronatem. W tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć świętochłowickich policjantów. Stróże prawa na specjalnie przygotowanym stanowisku prezentowali wyposażenie formacji i specjalistyczny sprzęt oraz udostępnili do oglądania policyjny radiowóz. Mundurowi prezentowali również i omawiali działanie aplikacji Moja Komenda oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacje w łatwy sposób można obsługiwać za pomocą telefonu komórkowego, dzięki czemu w szybki sposób można znaleźć m.in. kontakt do swojego dzielnicowego bądź powiadomić Policję o zauważonych zagrożeniu. Na odwiedzających czekały ulotki profilaktyczne. Policjanci rozmawiali także z zainteresowanymi o służbie w policji, zachęcając ich do wstąpienia w nasze szeregi.

Dla uczestników i obserwatorów organizatorzy przygotowali liczne atrakcje w tym m.in. możliwość spędzenia czasu na strzelnicy lub przy stanowisku rzutu granatem. Z kolei miłośnicy kulinariów mieli okazję spróbować smakowitych dań śląskiej kuchni polowej. Całe wydarzenie odbyło się zgodnie z panującym reżimem sanitarnym, a obecność policjantów pozwoliła także na zapewnienie dodatkowego bezpieczeństwa na terenie pikniku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.