Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy policjanci na pikniku militarnym

  • Dodano: 2020-09-15 07:00, aktualizacja: 2020-09-15 07:14

Policjanci ze świętochłowickiej komendy uczestniczyli w 1 Pikniku Militarnym i 2 Śląskich Manewrach ASG.

Wydarzenie upamiętniające 100-lecia Powstań Śląskich odbyło się w sobotę na terenie Doliny Lipinki. Na specjalnie przygotowanym stanowisku stróże prawa zaprezentowali umundurowanie oraz wyposażenie naszej formacji. Mundurowi promowali oraz zachęcali uczestników do korzystania z aplikacji związanych z bezpieczeństwem.

W miniony weekend na ternie Świętochłowic odbył się piknik militarny zorganizowany przez KRS TKKF TYTAN Świętochłowice oraz TEAM SPECIAL FORCE ASG. Wydarzenie upamiętniające 100-lecie Powstań Śląskich odbyło się na terenie Doliny Lipinki, która zmieniła się w pole trzech dużych bitew batalionów-Niemieckiego i Powstańczego wraz z podległymi im plutonami. Manewry wojskowe odbyły się w ramach 1 Pikniku Militarnego i 2 Śląskich Manewrów ASG w Świętochłowicach, czyli jednodniowej imprezy militarnej i zawodów w postaci manewrów ze sztuki przetrwania i taktyki walki z użyciem broni ASG. Cała impreza odbyła się pod patronatem m.in. Prezydent Miasta Świętochłowice oraz Muzeum Powstań Śląskich. Również Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach objął wydarzenie swoim patronatem. W tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć świętochłowickich policjantów. Stróże prawa na specjalnie przygotowanym stanowisku prezentowali wyposażenie formacji i specjalistyczny sprzęt oraz udostępnili do oglądania policyjny radiowóz. Mundurowi prezentowali również i omawiali działanie aplikacji Moja Komenda oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacje w łatwy sposób można obsługiwać za pomocą telefonu komórkowego, dzięki czemu w szybki sposób można znaleźć m.in. kontakt do swojego dzielnicowego bądź powiadomić Policję o zauważonych zagrożeniu. Na odwiedzających czekały ulotki profilaktyczne. Policjanci rozmawiali także z zainteresowanymi o służbie w policji, zachęcając ich do wstąpienia w nasze szeregi.

Dla uczestników i obserwatorów organizatorzy przygotowali liczne atrakcje w tym m.in. możliwość spędzenia czasu na strzelnicy lub przy stanowisku rzutu granatem. Z kolei miłośnicy kulinariów mieli okazję spróbować smakowitych dań śląskiej kuchni polowej. Całe wydarzenie odbyło się zgodnie z panującym reżimem sanitarnym, a obecność policjantów pozwoliła także na zapewnienie dodatkowego bezpieczeństwa na terenie pikniku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.