Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy policjanci podzielili się krwią, by pomóc potrzebującym

  • Dodano: 2020-12-10 08:15, aktualizacja: 2020-12-10 06:51

W miniony wtorek na parkingu Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach stanął ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic. Wszystko za sprawą wspólnej inicjatywy miejscowej Policji oraz świętochłowickiego Urzędu Miejskiego. Mundurowi oraz pracownicy, w ramach ogólnopolskiej akcji „Nasza krew – Nasza Ojczyzna”, podzielili się najcenniejszym surowcem – własną krwią .

Świętochłowiccy policjanci wielokrotnie już udowodnili, że ludzkie życie i zdrowie jest dla nich najważniejsze, a niesienie pomocy mają we krwi. Ta z kolei jest najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi, bowiem nie można jej wyprodukować, można się nią jedynie podzielić. Wczoraj z inicjatywy miejscowej Policji oraz Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach na parkingu świętochłowickiej komendy stanął mobilny krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic. Przeprowadzona w ramach akcji „Nasza Krew - Nasza Ojczyzna” zbiórka krwi zgromadziła wielu entuzjastów krwiodawstwa – przedstawicieli służb mundurowych, pracowników samorządowych i cywilnych oraz mieszkańców. To szczególny gest, szczególnie w dobie pandemii. Większość dawców to osoby, które regularnie oddają krew, jednak nie zabrakło wśród nich i tych, którzy po raz pierwszy podzielili się życiodajnym płynem. Wśród honorowych dawców można było zobaczyć mł. insp. Monikę Francikowską – Pierwszego Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Świętochłowicach oraz Prezydenta Miasta Pana Daniela Begera.

Do mobilnego punktu zgłosiło się wielu chętnych, z których po wstępnej weryfikacji i opinii lekarza 27 oddało krew. W sumie zebrano ponad 12 litrów krwi.

Wszystkim dawcom gorąco dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych zbiórkach.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również