Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiccy policjanci uratowali życie 47-latki. Kobieta trafiła do szpitala!

  • Dodano: 2023-08-04 07:30, aktualizacja: 2023-08-04 07:38

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach dotarli na czas, natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej i uratowali życie mieszkance Świętochłowic.

Resuscytacja kobiety w Świętochłowicach

W środę około godziny 13.00 dyżurny świętochłowickiej jednostki odebrał niepokojące zgłoszenie, gdzie mąż 47-letniej kobiety oświadczył, że żona leży na podłodze i nie oddycha. Bez żadnej zwłoki na miejsce przybyli funkcjonariusze świętochłowickiej drogówki, w składzie st. sierż. Katarzyna Pieczonka oraz asp. Marcin Żurawiecki. Do mieszkania dotarli wraz z zespołem ratownictwa medycznego. Jak się okazało kobieta leżała na podłodze i nie oddychała, w związku z czym natychmiast podjęli wspólne działania, mające na celu przywrócenie funkcji życiowych kobiety.
W takich nagłych i zagrażających życiu sytuacjach liczy się każda sekunda, dlatego dwa zespoły podjęły niezwykłą i bezcenną współpracę, która pokazuje potęgę niesienia osobom potrzebującym pomocy w sytuacjach kryzysowych.

Świętochłowiccy policjanci, widząc, że o życiu świętochłowiczanki decydują pierwsze minuty, walczyli z presją czasu, podczas wykonywania przez zespół medyczny zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych ALS na przemiennie wraz z ratownikami medycznymi w składzie Barbara Skowronek oraz Łukasz Skowronek prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową, podczas której kobieta zaczęła oddychać. 47-lenia kobieta trafiła do szpitala na terenie Chorzowa pod opiekę lekarzy.

Tego samego dnia do dyżurnego wpłynęły podziękowania ze strony Świętochłowickiej Stacji Pogotowia Ratunkowego za okazanie profesjonalnej i pełnej zaangażowania pomocy funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Edward Koparka

    Czytając ten artykul wychodzi że udział męża kobiety ograniczył się tylko do wezwania pogotowia.. ważne że świętochłowicka drogówka zasłynęła. Znając sytuację oczy bolą od czytania..

  • Hilda

    Super!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również