Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: 70-latka handlowała alkoholem i papierosami bez polskich znaków akcyzy

 • Dodano: 2019-08-08 08:45, aktualizacja: 2019-08-08 09:00

W miniony piątek policjanci ze Świętochłowic przejęli prawie 4 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz blisko 14 litrów „lewego” alkoholu.

Wartość czarnorynkową przejętej kontrabandy oszacowano na blisko 1500 złotych. 70-letnia mieszkanka miasta trzymała nielegalny towar w swoim mieszkaniu.

O dalszym losie kobiety zdecyduje sąd

Świętochłowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że w jednym z mieszkań przy ulicy Metalowców może znajdować się "lewy" alkohol. Stróże prawa natychmiast wkroczyli do akcji. 70- letnia mieszkanka miasta wpadł tuż po tym, jak sprzedała nielegalny towar jednemu ze swoich klientów. Policjanci w mieszkaniu starszej kobiety znaleźli blisko 14 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia. W trakcie przeszukania mundurowi zabezpieczyli również blisko 4 tysiące sztuk papierosów.

Kontrabanda była pozbawiona polskich znaków skarbowych akcyzy

Wartość przejętego towaru oszacowano na blisko 1500 złotych wartości czarnorynkowej. Teraz o dalszym losie 70-letniej świętochłowiczanki zadecyduje sąd.

Ponadto, w trakcie przeszukania mieszkania świętochłowiccy mundurowi znaleźli marihuanę należącą do wnuczki 70-letniej mieszkanki miasta. 22-latka została zatrzymana za posiadanie narkotyków i przewieziona do komendy, gdzie usłyszała zarzut posiadania niedozwolonych środków odurzających. Teraz kobita odpowie przed Sądem. Grozi jej do 3 lat więzienia.

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Henio

  Na Lipinacg w prawie każdej kamienicy jest prowadzony handel nielegalny tytoniu, papierosów, F16 i co tam jeszcze. I kręci się tam policja ale wiadomo po co. Takze spokojnie sobie handlują.

 • Piko

  A ty dziadek Masz jaką emeryturę z SB czy z Milicji,bo od Tuska pewnie nie bo on gwarantuje pracę do śmierci.

 • serek z podlaski

  On mo z UB

 • Dziadek

  Za lewy alkohol kara. Ale za papierosy absolutnie. Babcia dorabia do emerytury pis-owskiej...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.