Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Budżet Obywatelski 2020

  • Dodano: 2019-09-27 08:45, aktualizacja: 2019-09-27 09:00

Od 1 do 14 października 2019 r. mieszkańcy Świętochłowic mogą składać propozycje zadań do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020.

Na wszystkie zadania została przeznaczona kwota 1,2 mln złotych (na dzielnicę przypada 240 tys. zł).
 

W ogłoszonej edycji budżetu nowością jest podział zadań na inwestycyjne (budowa, przebudowa, rozbudowa itp. elementów infrastruktury miejskiej) oraz społeczne (organizacja wydarzeń, warsztatów, zawodów sportowych itp.) Co ważne, wszystkie zadania muszą spełniać warunek ogólnodostępności. Uwaga! Kwota przypadająca w tym roku na każdą z dzielnic to 240 000 zł, przy czym na zadanie inwestycyjne przypada 80% budżetu, pozostałe 20% przeznaczone zostanie na zadania społeczne. Zadania zgłaszane do budżetu obywatelskiego mogą być teraz także realizowane na terenie niestanowiącym własności Miasta Świętochłowice lub na terenie w użytkowniu wieczystym po wyrażeniu zgody właściciela terenu lub użytkownika wieczystego oraz zgody na przyjęcie odpowiedzialności za bieżące utrzymanie wykonanego zadania. 

Wzorem poprzednich lat uruchomiony zostanie Telefoniczny Punkt Konsultacyjny do spraw Budżetu Obywatelskiego Miasta Świętochłowice pod nr tel. 601 733 992. Przez cały czas (w godzinach pracy Urzędu) pod numerem tel. 601 733 992 mieszkańcy będą mogli uzyskać informacje oraz porady dotyczące prawidłowego wypełnienia wniosku zgłoszeniowego i zasad głosowania. Pytania można przesyłać również na adres mailowy budzetobywatelski@swietochlowice.pl. Odpowiedzi udziela Hanna Jancewicz-Burak, Główny Specjalista w Wydziale Organizacyjnym Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach.
 

Weź sprawy w swoje ręce!
 

Propozycje zadań do realizacji można składać od 1 do 14 października 2019 r. Mogą to zrobić osoby zamieszkałe na terenie Świętochłowic. Wniosek dostępny jest w Punkcie Obsługi Mieszkańców świętochłowickiego magistratu przy ul. Katowickiej 54, a także na stronach internetowych www.swietochlowice.pl i www.twoje.swietochlowice.pl. Wniosek można pobrać tutaj, zaś listę poparcia tutaj.

Zadania (spełniające warunki określone w uchwale) muszą zostać poparte podpisami, co najmniej 5 mieszkańców Świętchłowic.  

Wypełnione wnioski można:

  • przesłać drogą elektroniczną (zeskanowany dokument) na adres: budzetobywatelski@swietochlowice.pl  

  • przesłać pocztą na adres: Urząd Miejski, ul. Katowicka 54, 41-600 Świętochłowice z dopiskiem „Budżet Obywatelski 2020”

  • złożyć w Wydziale Organizacyjnym Urzędu Miejskiego przy ul. Katowickiej 54 w Świętochłowicach (pok. 1).

Wnioski zostaną przeanalizowane przez odpowiednie wydziały Urzędu Miejskiego, a następnie ocenione przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego powołany przez Prezydenta Miasta.

 

Jak głosować na wybrane inwestycje?


Głosowanie odbywać będzie się od 30 października do 6 listopada br. Do głosowania dopuszczone zostaną wszystkie wnioski, które spełniły warunki formalne.
 
Głosowanie będzie odbywać się drogą elektroniczną na stronie www.twoje.swietochlowice.pl. Dla osób niemających dostępu do komputera i sieci internetowej przygotowane zostaną ankiety papierowe, które udostępnione będą do wydruku na stronach www.swietochlowice.pl i www.twoje.swietochlowice.pl oraz w formie papierowej w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego.

Wypełnione ankiety, w powyższym terminie, można składać:   

  • w formie elektronicznej (zeskanowany dokument) na adres: budzetobywatelski@swietochlowice.pl 

  • przesłać pocztą na adres: Urząd Miejski ul. Katowicka 54, 41-600 Świętochłowice z dopiskiem „Budżet Obywatelski 2020”

  • w Punkcie Obsługi Mieszkańców przy ul. Katowickiej 54 w Świętochłowicach - pok. 1

Ogłoszenie wyników


Zadania do realizacji zostaną ogłoszone 12 listopada 2019 r. na stronach www.swietochlowice.pl i www.twoje.swietochlowice.pl oraz na tablicy ogłoszeń.

Świętochłowice: Budżet Obywatelski 2020

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również