Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice grają z WOŚP do końca świata i o jeden dzień dłużej!

  • Dodano: 2022-01-31 18:45, aktualizacja: 2022-01-31 20:01

W ubiegłą niedzielę po raz 30. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z samych puszek świętochłowicki sztab zebrał 49 720,32 zł. A będzie jeszcze więcej, tym bardziej że trwają jeszcze licytacje. 

Świętochłowice kolejny raz zagrały z WOŚP

Mimo trwającej pandemii, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, na ulice Świętochłowic w niedzielę wyruszyło ponad 50 wolontariuszy, aby zebrać fundusze na okulistykę dziecięcą. Kweście jak zwykle towarzyszył szereg wydarzeń. W Szkole Podstawowej nr 1 mieścił się oficjalny sztab orkiestrowy, w którym uruchomiony został m.in. sklepik z gadżetami fundacji. To właśnie stamtąd, o godz. 20.00 ruszy tzw. światełko do nieba.

Natomiast w okolicach Stawu Zacisze odbyła się impreza pod hasłem "Rowerowe Świętochłowice i przyjaciele dla WOŚP"Na wydarzeniu pojawili się przedstawiciele MS Śląsk Świętochłowice oraz Choppers Świony. Odbyło się również morsowanie i ognisko. 

Świętochłowice grają z WOŚP do końca świata i jeden dzień dłużej 

Po podliczeniu wczorajszych datków w puszkach świętochłowicki oddział zebrał 49 720,32 zł. To jednak nie koniec. Nie zostały tam uwzględnione kwoty z e-skarbonek oraz licytacji. Wiele internetowych aukcji jeszcze trwa. To między innymi licytacje współtworzone z urzędem miejskim.

Na chętnych czekają takie atrakcje jak:

Swoją licytację ma także Przewodniczący Rady Miejskiej, Zbigniew Nowak, który jako pasjonat rzeźbiarstwa proponuje dzień warsztatów rzeźbienia w drewnie z własną osobą.

Wszystkie aukcje Sztabu Świętochłowice dostępne są TUTAJ

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Podczas tegorocznego Finału środki zostaną przeznaczone dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Za zebrane pieniądze, zakupione zostanie m.in.:

  • angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, 
  • oftalmoskopy do badania dna oka,  
  • lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, 
  • tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), 
  • synoptofory do pomiaru kąta zeza, 
  • urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń, 
  • tomografia dna oka, 
  • mikroskopy,  
  • stoły operacyjne. 

Na koniec dnia licznik zebranych wpłat na stronie WOŚP pokazywał 136 282 325 zł. To o blisko dziewięć milionów więcej niż w 2021 roku.

- Bardzo dziękuję tym, którzy dziś zbierali, organizowali bardzo bezpiecznie to, co nazywa się Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękuję wszystkim wolontariuszom, tym, którzy organizowali sztaby - zrobiliście to zawodowo, perfekcyjnie, fantastycznie. Zrobiliśmy to w sposób odpowiedzialny - mówił Jerzy Owsiak przed "Światełkiem do Nieba".


Źródło: Redakcja / fot. Rafał Zduńczyk

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również