Wiadomości z Świętochłowic

Wichura w Świętochłowicach: Silny wiatr zrywał elewację z budynków, powalił drzewa

  • Dodano: 2022-01-31 17:15, aktualizacja: 2022-01-31 19:39

Miniony weekend upłynął pod znakiem wichur. Silny wiatr, zamiecie śnieżne – to była nasza codzienność. Niestety, w efekcie porywistych podmuchów wiatry straż pożarna w całym województwie od godz. 19.00 w sobotę, 29 stycznia, odnotowała 1317 interwencje.

Wichura przeszła przez całe województwo

Strażacy walczyli ze skutkami wichury, która przeszła przez miasta województwa śląskiego. Głównie były to połamane konary drzew i powalone drzewa. Najwięcej interwencji odnotowano w: pow. gliwickim (141), pow. częstochowskim (133) i Katowicach (128), Bytomiu (85), Sosnowcu (69), Zabrzu (55), Lublińcu (60).

Odnotowano 193 zdarzenia z uszkodzonymi dachami, w tym w 154 w budynkach mieszkalnych, 15 w budynkach gospodarczych, 20 w pozostałych obiektach. Na godz. 06:00 dnia 31 stycznia 2022 roku bez prądu pozostawało 1596 odbiorców. 

A jak sytuacja wyglądała w Świętochłowicach?

Jak informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach, działania strażaków polegały przede wszystkim na usuwaniu powalonych drzew na drogi, chodniki, ale także na ogrodzenia, garaż i trakcję tramwajową. Silny wiatr zrywał również elewację z budynków, uszkadzał rynny i elementy obróbki blacharskie na dachu jednego z budynków.

- Strażacy interweniowali przy ulicy Bukowej, Kościelnej, Łagiewnickiej, Sienkiewicza, Bieszczadzkiej, Beskidzkiej, przy Alei Parkowej i ulicy Uroczysko, a także kilkukrotnie przy ulicach Bytomskiej, Sosnowej i Świętokrzyskiej - podaje oficer prasowy PSP w Świętochłowicach.

Działania strażaków wspierane były przez druhów z OSP Świętochłowice 1.

Wichura w Świętochłowicach: Silny wiatr zrywał elewację z budynków, powalił drzewa


Źródło: PSP w Świętochłowicach, WCZK w Katowicach

Komentarze (2)    dodaj »

  • kurde bele

    mje ze szynku wywjouo a staro ze nudelkulom na mje jusz cichtowaua

  • Że świon

    A u mnie jak wioło

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również