Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Nauczyciele bez wynagrodzeń [AKTUALIZACJA]

 • Dodano: 2019-01-04 11:15, aktualizacja: 2019-01-04 15:08

Świętochłowiccy pracownicy oświaty znowu mierzą się z problemami. Nauczyciele nie otrzymali swoich wynagrodzeń. Dlaczego tak się stało?


[AKTUALIZACJA]

Według najnowszych informacji przekazanych nam ze świętochłowickiego magistratu, swoje wynagrodzenia otrzymali pracownicy: wszystkich przedszkoli, dwóch szkół podstawowych, Młodzieżowego Domu Kultury oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Dokładnie nie wiadomo, kiedy pozostali pracownicy oświaty otrzymają swoje pieniądze. Jednak jak obiecuje Daniel Beger, ma to nastąpić niezwłocznie po uruchomieniu linii debetowej.


Wynagrodzenia dla pracowników oświaty miały zostać pokryte z linii debetowej, która kontynuowana miała być od 2 stycznia 2019 r. Jednak termin pierwotnie deklarowany przez bank przesunął się z uwagi na okres świąteczno-noworoczny.

Z chwilą uruchomienia linii debetowej, środki na wynagrodzenia pracowników oświaty zostaną przelane niezwłocznie - mówi prezydent Daniel Beger.

Z końcem 2018 roku Gmina Świętochłowice spłaciła linię debetową w wysokości 12 mln zł, a Rada Miejska wyraziła zgodę na kolejne jej uruchomienie w roku 2019. W tej chwili miasto oczekuje na jej uruchomienie przez bank.

- Wart podkreślenia jest fakt, iż gmina przekazała Miejskiemu Zarządowi Oświaty zaległe środki na świadczenia socjalne za 2018 r. oraz zabezpieczyła środki na te świadczenia na 2019 r. w kwocie blisko 520 tys. zł – mimo ich niezaplanowania przez poprzednie władze miasta - mówi Daniel Beger.

Prezydent zaznacza, że obecna sytuacja spowodowana jest nieodpowiedzialną polityką finansową prowadzoną w ostatnich latach przez poprzednie władze miasta. Daniel Beger zaznacza, że na tę sytuację wpływ miało wiele czynników m.in.:

 • niespłacony kredyt w 2017 roku - grudzień 2017,
 • negatywna opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej (RIO) za wykonanie budżetu za rok 2017 rok - kwiecień 2018,
 • negatywne opinie RIO za projekt budżetu na 2019 rok, Wieloletni Plan Finansowy i możliwość obsługi deficytu - grudzień 2018,
 • brak podjętych działań w zaplanowanej emisji obligacji (kredyt) na kwotę 15 mln zł ze względu na brak zainteresowania ze strony potencjalnych nabywców - rok 2018,
 • oraz wielomilionowe zaległości z powodu m.in. niepłacenia składek KZK GOP, niezapłaconych faktur, przesuwania ZUS na wynagrodzenia - rok 2018.

Jest nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji. O przelaniu środków niezwłocznie Państwa poinformujemy - mówi prezydent Beger.

Dzisiaj rano na fan page'u Urzędu Miasta pojawiła się informacja, że linia debetowa zostanie otwarta w drugiej połowie stycznia i wtedy też nauczyciele otrzymają swoje zaległe wynagrodzenia. Jednak z informacji przekazanych nam przez rzeczniczkę Urzędu Miasta - Katarzynę Tomczyk, profil ten nadal prowadzony jest przez osobę niezwiązaną z obecną władzą i magistratem.

Komentarze (107)    dodaj »

 • Kazik XII

  Najgorzej w sp1 tam był największy opór nauczycieli do nowej władzy, liczę że będzie tam spore przewietrzenie

 • Rodzic

  Dyrekcji podziękować za MMA i krew w szkole

 • Belfer

  Proponuję wybić swiętochłowickich nauczycieli większość z was tu narzekajacych będzie miała wreszcie swiety spokój

 • leopold

  Jak widać po wielu tu zamieszczanych wpisach część mieszkańców jak diabeł święconej wody boi się prawdy. Wola zatykać oczy i uszy byle nie dotarła do nich prawda o stanie miasta i dorobku Dawida K. w jego zgnojeniu. Obrazem tych niszczycielskich rządów są stan kasy i do wglądu dla wszystkich ruiny stadionu , który podobno od 8 lat odbudowywał. Ci ślepi i głusi trwając w takim nieobecnym stanie nadal żyją i chcą żyć w ułudzie i błogim poczuciu naszej mocy , potęgi i spełnianej jakiejś misji dziejowej.Kiedyś mówiono ,że socjalizm zostawił po swoim upadku całe pokolenia ludzi niezdatnych do zreformowania nazywanych pogardliwie homosovietikus my tutaj w mieści po ośmiu latach rządów Dawida mamy wypisz wymaluj liczny wylęg homodavidusów oczadzonych latami życia w kłamstwie. Tacy na nic nie patrzą i niczego nie chcą wiedzieć , ale od dnia wyborów drą mordy : bo nie ma pieniędzy( ktoś tam nawet napisał,że ukradł je ten Beger) , bo Beger nie zbudował stadionu, bo Beger nie oczyścił Kaliny, bo w końcu Beger został prezydentem miasta i odważył się powiedzieć prawdę o jego stanie czym zburzył ich błogi spokój i radosne trwanie w poczuciu świetlanej przyszłości jaką zapowiadał słusznie upadły Dawid K. Dla nich nic nie znaczy ,że długi i pustą kasę zostawił słynny blagier Dawid K. bo to już przeszłość , ale darcie ryja następnego dnia po wyborach dlaczego ten bezczelny zwycięzca Beger nie daje z pustego przychodzi im nad wyraz łatwo. Dla nich nie ma żadnego związku dzisiejszy stan miasta bo ten nowy , ten Beger nie powinien im przypominać kto do tego doprowadził i dlaczego jest pusta kasa. Niektórzy nawet twierdzą ,że Pan Prezydent Beger( z racji różnych w tym również i miejsca urodzenia) nie ma prawa aby przypominać,że miasto ma prawie 100 milionów długu , a dla niektórych 100 milionów to mało bo inni maja więcej!!!Jak głosi stara prawda nie mów garbatemu ,że jest garbaty - jak mu powiesz ,że jest świdraty to się na pewno nie obrazi.

 • Tj

  Odgryzacie swoj własny ogon.Czym częściej i dluzej zaistniały stan rzeczy będziecie zwalac i obwiniać była władze tym bardziej społeczeństwo się od was odwróci włącznie wasz elektorat.No chyba ze to bylo ukartowane żeby chociaż dorwać się do koryta przez te 5 lat.

 • lucyfer

  Te inicjały Tj to twój nr rejestracyjny? To brakuje jeszcze literki K i wszystko już jasne!

 • mieszkanka

  panie Begier wiedział pan że miasto jest zadłużone jak i pana wyborcy to dlaczego pan kandydował. Bycie prezydentem miasta nie zaczyna się od narzekania na poprzedników a zabrania się do roboty i udowadniać że jest pan lepszy od poprzednika

 • Hej

  I to sie dzieje, Berger jest porządny, nie to co poprzednik który Zostawił miasto potwornie zadłużone

 • Burak

  Przecież nie od dziś wiadomo że:Nauczyciel zarabia 2100zl brutto,Policjant 2100zl brutto,Urzędnik 2100zl brutto,Górnik(pracujący na górze)2100zl brutto oraz i lekarze 2100zl brutto.Natomiast reszta Polaków pracowników fizycznych zarabia 2100 euro netto.Gdzie tu sprawiedliwość?

 • leopold

  I tak mają dobrze!! Za komuny chłopi dopłacali do świń jakie sprzedawali do rzeźni. Potem w sklepie kupowali taniej kiełbasę niż dostawali za żywca.

 • Gościu

  Straszne to jest... Obrażanie nauczycieli, wytykanie tego co powinni robić i jak a niektórzy zapominają że to właśnie NAUCZYCIELE maja uczyć Wasze dzieci. Nauczyciel z powołania edukuje, wychowuje, kształci dodatkowo "żyje" problemami ucznia i jego środowiska rodzinnego. A tu widzę wytykanie urlopu w trakcie którego NAUCZYCIEL nabiera dystansu i ładuje baterie na kolejne zmierzenie się ze SZKOŁĄ na nowy rok szkolny. Owszem, NAUCZYCIELE maja dwa miesiące wolnego ale w ciągu roku pracują 5 dni w tygodniu bez możliwości wzięcia dnia wolnego.. Wyprzedaże niektórych... Owszem maja inne dni wolne w roku, ale patrzcie ile siedzą po godzinach pracy. Ludzie, zacznijcie patrzeć i myśleć trzeźwo. Patrzcie na siebie, a nie linczujcie ludzi.

 • Jdkdo

  Hahaha 5dni w tyg?! No i co z tego?! A spójrz chocby na kelnerki, pracują często 29/30 dni w msc! I narzekają? Nie! Bo taką pracę wybrały! No ludzie! Nauczyciel przede wszystkim powinien być rozliczamy przez rodziców dzieci, które uczy. Podstawa +ew. premia za osiągnięcia. Spójrzcie prawdzie w oczy, nauczyciele to święte krowy! Często drą się na dzieci o byle co, bo mają zły dzień, oj znam takich co dziekuję nie powiedzą 7-mio latce a sami ukłonów oczekują! Co jie zrobią z programu, to na weekend po 3str w cćwiczeniach i piosenki itp więc czego Wy, nauczyciele oczekujecie?! Owszem, część z Was to Ci, którzy lubią uczyć i dobrze to robią, przy okazji naprawiają dzieciaka ale część, to Ci którzy do zawodu poszli po te wszystkie dobre rzeczy, które się dostaje od rodziców i ze związków, po przywileje bo kiedyś nauczyciel był jak Pan i Władca. Teraz rodzice już są nieraz bardziej od Was wykształceni i nie akceptują takiego stanu rzeczy jak niegdyś.

 • Mieszkaniec

  Krótko i na temat.Za same wolne Lipiec Sierpień płatne 100% nie powinni sie nawet odzywać.I tak zgadzam sie ze jak ktos zazdrości Lipca i Sierpnia wolnego to mógł zostać nauczycielem ale też jeali jakiś nauczyciel narzeka i mu zle to może zmienić zawód

 • polo

  Wolny jest jeden miesiąc za to w ciągu roku nie ma urlopu

 • Zbulwersowana

  Oni często pracują w te miesiące. Ale właśnie po takich komentarzach widać, kiedy nauczyciele ponieśli porażkę .....

 • leopold

  Jeżeli pracujesz z powołania to po co Ci wypłata??? I właśnie patrząc trzeźwo dopuszczam to,że taki nieopłacany i niedoceniany nauczyciel zmieni pracę na lżejszą i lepiej płatną.Też co prawda będzie pracować pięć dni w tygodniu, ale nie będzie musiał ładować baterii przez ferie, wakacje( takie długie ładowanie jest uciążliwe) - wystarczy mu miesiąc urlopu i będzie naładowany fura z sianem i przestanie się przejmować problemami innych.Pożyje dłużej, bogaciej i wygodniej!!!

 • rodzic

  To tragedia. Nigdy nie było jak teraz że tyle dzieci musi chodzić na prywatne korepetycje

 • gośc

  no jak rodzice tępaki i nie potrafią pomóc dziecku - pozostają korki!

 • Krzysiek

  Zmień lekarza albo bierz połowę tej dawki co Ci przepisuje za dużo oglądasz serial paradokumentalny pt. "Szkoła"

 • Hrabia

  Również zalecam zmienić dawkowanie lub zmienić specjalistę który zajmuje się innymi zaburzeniami.

12345

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również